PNY prezentuje niskoprofilową pamięć do komputerów stacjonarnych – XLR8 Gaming Low Profile DDR4

PNY rozszerza swoją linie pamięci DDR4 z serii XLR8 Gaming o niskoprofilowe kości 2666MHz, 3200MHz i 3600MHz. Nowe moduły oferują taką samą wydajność jak pozostałe modele XLR8, ale zostały stworzone z myślą o komputerach, w których każdy centymetr sześcienny wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

2 września 2021

Aluminiowe rozpraszacze ciepła, w które wyposażone są nowe moduły pamięci, oferują bardzo dobrą wydajność termiczną, a przy tym są kompatybilne z komputerami o ograniczonej przestrzeni wewnątrz obudowy, w jakich użycie zwykłych kości RAM może być problematyczne. Kości XLR8 Gaming Low Profile DDR4 oferują największą ilość miejsca spośród wszystkich podkręconych pamięci z tej linii. Ich wysokość to zaledwie 32 milimetry.

Pamięci XLR8 Gaming Low Profile są dostępne w taktowaniach 2666, 3200 i 3600 MHz

Świeżo ogłoszona niskoprofilowa pamięć oferuje szeroki zakres częstotliwości i opcji gęstości dla optymalnej kompatybilności z jednostkami PC. Ma pozwolić to użytkownikom na zmniejszenie czasu reakcji systemu, poprawę możliwości pracy wielozadaniowej oraz ogólną wydajność.

XLR8 Gaming Low Profile DDR4
Źródło: PNY

Dzięki zgodności z Intel XMP 2.0 wysokie osiągi mają być łatwe do osiągnięcia, co sprawia, że niskoprofilowa pamięć XLR8 Gaming DDR4 jawi się jako dobry wybór dla graczy i entuzjastów overclockingu. Zamiast bezpośredniego podkręcania poprzez skomplikowane ustawienia w BIOS-ie użytkownicy mogą skorzystać z możliwości intuicyjnego OC, jakie daje XMP 2.0. A o samej technologii XMP pisaliśmy już dla was jakiś czas temu, w związku z czym zapraszamy do zapoznania się z obszernym artykułem z naszego „kącika wiedzy” na jej temat.

XLR8 Gaming Low Profile DDR4 od przodu
Źródło: PNY

Źródło: informacja prasowa

Wysokość modułów: 32 mm

Chłodzenie: Zintegrowany aluminiowy radiator

Częstotliwość: 2666MHz (PC4-21300)

  • CAS: 16
  • Napięcie: 1.2V

Częstotliwość: 3200MHz (PC4-25600)

  • CAS: 16
  • Napięcie: 1.35V

Częstotliwość: 3600MHz (PC4-28800)

  • CAS: 18
  • Napięcie: 1.35V

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!