Halo Infinite – do sieci trafiły nowe fragmenty rozgrywki z nadchodzącego trybu kuźni

Począwszy od Halo 3, rdzeniem każdej z następnych odsłon serii był z pewnością tryb kuźni. Za każdym razem większy i bardziej złożony przyciągał graczy na długo po premierze możliwością realizacji własnych trybów i scenariuszy. Halo Infinite nie jest w tym przypadku odstępstwem, a materiały z tej wersji kuźni, jakie dotychczas otrzymaliśmy, pozwalają sądzić, że mamy do czynienia z największą jej reinkarnacją w historii marki.

20 czerwca 2022

Na poniższym materiale z lutego widoczny jest już zarys mechaniki, którą wykorzystywać będzie niedaleka wersja kreatora. Do dyspozycji społeczności oddana zostanie bogata biblioteka assetów wziętych wprost z bazowej gry. Choć wydaje się jakoby wideo z początku roku, prezentowało już całkiem skończoną kuźnię, tak dopiero ostatni wyciek z nowymi elementami rozgrywki w roli głównej, ujawnił pełnię skali jej potencjału.

Halo Infinite z systemem skryptów, który pozwoli na praktycznie dowolne manipulowanie światem gry

Wspomniany system skryptów opiera się na połączeniach między blokami reprezentującymi konkretne akcje. Co za tym idzie, odblokowana zostaje w ten sposób możliwość wpływania na konfiguracje wybranych przedmiotów takich jak broń czy pojazdy. Świetnie obrazują fragmenty upublicznione przez użytkownika Rebs Gaming.

Przykładowo poprzez połączenie cech dwóch pojazdów o różnych prędkościach otrzymujemy hybrydę wolniejszego z nich o zwiększonej mocy. Wizja kuźni o tak olbrzymich możliwościach sprawia, że nie sposób jest się doczekać projektów graczy, którzy na bazie Halo Infinite tworzyć będą kompletnie nowe tytuły, tak jak miało to swego czasu miejsce z niezwykle popularnym Griffbalem.

Hubert Kalisz

UWaga! Gorące informacje!