Kroniki Myrtany: Archolos – polskie dzieło nominowane do tytułu moda dekady

Kroniki Myrtany: Archolos całkowicie podbiły scenę moderską, bezproblemowo wpadając na podium i zdobywając tytuł najlepszej modyfikacji 2021 roku. Nie jest to jednak szczyt możliwości polskiej produkcji, wygląda bowiem na to, że pokusi się ona również o miano najlepszego moda ostatniej dekady.

29 lipca 2022
Na skróty
  • Kroniki Myrtany: Archolos, czyli polska modyfikacja do gry Gothic 2: Noc Kruka, została nominowana do tytułu najlepszego moda ostatniej dekady.
  • Wśród wyróżnionych produkcji znalazły się też mody takie jak S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, Enderal, czy Fallout: New California.
  • Twórcy Kronik ogłosili również, że do gry dodana zostanie niedługo Edycja Hardcore.

Serwis ModDB, czyli jedna z najpopularniejszych stron poświęconych modyfikacjom do gier, świętuje w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. Z tej właśnie okazji zorganizowane zostało głosowanie, z którego wyłoniona ma zostać produkcja zasługująca na miano najlepszego moda dekady.

Wśród wyróżnionych tytułów znajdują się klasyki takie jak S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, Enderal, Fallout: New California, czy Euro Truck Simulator 2: Multiplayer. Do tego zaszczytnego grona dołączyło również nasze rodzime dzieło – Kroniki Myrtany: Archolos, czyli modyfikacja do gry Gothic 2: Noc Kruka, która całkowicie podbiła serca polskich graczy pod koniec 2021 roku. Głosowanie odbywa się bezpośrednio na stronie ModDB, a do oddania głosu niewymagane jest posiadanie konta w serwisie.

Kroniki Myrtany: Archolos – Edycja Hardcore zapowiedziana

Informacja o głosowaniu pojawiła się też na profilu Facebook twórców Kronik. Korzystając z okazji zdradzili oni również, że już niedługo ich produkcja rozszerzona zostanie o upragniony przez wielu fanów Tryb Hardcore. Edycja ta ma zaoferować bardziej wymagającym graczom o wiele trudniejsze, aczkolwiek niefrustrujące doświadczenie. Nie wiemy jeszcze kiedy konkretnie nowy tryb pojawi się w grze, autorzy zapewnili jednak, że znajduje się on już w produkcji.

Edycja Hardcore nie jest bynajmniej jedyną atrakcją, którą przygotowali dla nas twórcy. Każdy, kto chciałby choć na chwilę znów powrócić do urokliwego świata wyspy Archolos, może skorzystać z możliwości pobrania darmowej ścieżki dźwiękowej modyfikacji, która znajduje się już od jakiegoś czasu na platformie Steam.

UWaga! Gorące informacje!