Remake Star Wars: Knights of the Old Republic nadal powstaje, ale nie bezproblemowo

26 maja 2023,
21:24
Dorota Żak
Drużyna ze Star Wars: Knights of the Old Republic

Zapowiedź kultowej już pozycji Star Wars: Knights of the Old Republic z 2021 roku wywołała wiele entuzjazmu, jednak rozwój projektu nie ułożył się tak idealnie, jak byśmy chcieli. W 2022 pojawiły się doniesienia o sporych problemach i wstrzymaniu prac nad produkcją. Później potwierdzono także odebranie zlecenia firmie Aspyr i przekazanie go Sabre Interactive. Mówiąc krótko, plany odświeżenia gry stanęły pod znakiem zapytania.

Czy nowa wersja Knights of the Old Republic w końcu powstanie?

Mimo tego prace nad remakiem KOTOR-a najwyraźniej nadal trwają. Kilka dni temu w sieci pojawił się raport finansowy Embracer Group (w jego skład wchodzi i Aspyr, i Saber Interactive), w którym – jak zauważył jeden z użytkowników Reddita – projekt wciąż znajduje się na liście zapowiedzianych tytułów. Według niej Star Wars: Knights of the Old Republic Remake trafi na PC i PlayStation 5 (wersja na Xboxa nie została tutaj przewidziana), ale dokument niestety nie oferuje na ten temat dodatkowych informacji.

Co więcej, nie przekazuje ich także Lars Wingefors, CEO Embracer Group. W niedawnym spotkaniu z inwestorami miał on unikać konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące KOTOR-a. Zapytany o aktualny stan gry, odparł tylko, że nie ma żadnych komentarzy, co samo w sobie jest dość znaczące. Z pewnością nie wróży to dobrze, więc jeśli dokończenie remake’u KOTOR-a dojdzie do skutku, to nie w najbliższym czasie.