Grand Theft Auto 6 może ukazać się już w przyszłym roku według sugestii Take-Two

18 maja 2023,
14:44
Arek Grabowski
Gracz uciekający policji fioletowym muscle carem w GTA 5

Take-Two, spółka macierzysta dla Rockstar Games, opublikowało nowy raport roczny zysków i zawiera on interesujące oraz wiele mówiące nam prognozy. Według graczy firma zasugerowała, że Grand Theft Auto 6 może pojawić się już w przyszłym roku.

Wydawca planuje wygenerować 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto. Rok podatkowy rozpoczyna się w kwietniu 2024 i trwa do 2025. Wtedy Take-Two zamierza wydać „kilka przełomowych tytułów”. Oznacza to wiele miliardów dolarów przewidywanego przychodu więcej niż przez poprzednie lata. Do marca 2025 roku musi wydarzyć się coś przełomowego dla Take-Two – na przykład wydanie GTA 6.

Czy Grand Theft Auto 6 rzeczywiście już nadchodzi? Wypowiedź Take-Two

Z samej wypowiedzi Take-Two można wywnioskować, że firma planuje coś „dużego”. Wydawca opisał w swoim raporcie plany dość ogólnie.

W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wkroczyć w tę nową erę, wprowadzając na rynek kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i pozwolą nam osiągnąć ponad 8 mld USD w rezerwacjach netto i ponad 1 mld USD w skorygowanych nieograniczonych przepływach pieniężnych z działalności operacyjnej.

Oczekujemy, że utrzymamy tę dynamikę, zapewniając jeszcze wyższy poziom wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026 i później.

Take-Two w raporcie o zyskach

Nadchodzące plany wydawcy pozostają częściowo niejasne. Wiemy, że Judas Kena Levine’a jest już w drodze tak jak nowe IP od 31st Union. Zobaczymy również kolejną Mafię czy też BioShocka. To pokaźna lista, ale niestety nie wystarczy, by wygenerować 8 miliardów dolarów.

Według plotek GTA 6 ma być najdroższą grą w historii. Take-Two najprawdopodobniej liczy na dobre wyniki tej konkretnej produkcji. 8 miliardów dolarów jest osiągalne, ale tylko, gdy premiera GTA 6 w tym pomoże.