fbpx

Rainbow Six Siege Mobile nadchodzi! Ubisoft przygotowuje nowe gry na smartfony

W kwietniu Ubisoft ujawni efekty swojej współpracy z Tencent. Wśród planowanych zapowiedzi możemy się spodziewać mobilnych wersji między innymi Rainbow Six Siege, Assassin’s Creed i paru innych nowości.

Już 6 kwietnia tego roku Ubisoft ma ujawnić Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Mobile. Gra została przygotowana we współpracy z WeGame (Tencent) a jej zapowiedzi będzie towarzyszyć trailer oraz wzmianki w social media.

Rainbow Six Siege Mobile – coś wisiało w powietrzu

Pierwsze plotki o mobilnej wersji Rainbow Six Siege pojawiły się w zeszłym roku po tym, jak Ubisoft Halifax wysłał ankietę skierowaną do graczy mobilnych na temat znajomości Rainbow Six Siege. Dodatkowo wzmianki pojawiły się podczas czwartej kwartalnej telekonferencji Tencent, podczas której na osi czasu umieścili „projekt z Ubisoft” w 2023 roku.

Żołnierz z rainbow six siege

W ostatnim czasie coraz więcej gier znanych z PC trafia na nasze tablety i smartfony. Wśród nich możemy wymienić: Call of Duty, Apex Legends, FIFA i Battlefield. Jedno ze źródeł twierdzi, że „produkcja zatrzęsie rynkiem i będzie grą mobilną, która spodoba się fanom tego tytułu”.

Dodatkową wskazówką może być zamknięcie popularnego mobilnego klona Rainbow Six Siege o nazwie Area F2. Zgodnie z pozwem wystosowanym przez Ubisoft gra była tak podobna do ich produkcji, że niektórzy mogliby ich nie odróżniać.

Rainbow Six Siege od swojej premiery w 2015 roku porwał rzesze graczy, czego dowodem jest fakt, że w 2020 roku było 70 milionów zarejestrowanych użytkowników na wszystkich platformach. Tencent będzie współpracować z Ubi nad wieloma tytułami, między innymi nad nowym Assassin’s Creed oraz kolejnym The Division.

Niestety póki co nie znamy żadnych szczegółów.