PUBG przechodzi na free-to-play. Kiedy zagramy za darmo?

Twórcy gry Playerunknown’s Battlegrounds, studio KRAFTON, zdecydowali, że ich produkcja będzie w niedalekiej przyszłości dostępna za darmo. Ich celem jest ponowna promocja tytułu wśród nowych graczy niemających jeszcze do czynienia z PUBG.

13 grudnia 2021
Na skróty
  • PUBG od 12 stycznia 2022 roku będzie dostępny dla każdego za darmo.
  • Starsi gracze otrzymają specjalne bonusy, a nowi będą mogli zakupić specjalne ulepszenie profilu do wersji Plus.
  • Studio KRAFTON zorganizowało konkurs, w którym można wygrać interesujące nagrody.

Przyszły rok rozpocznie się bardzo ciekawie. Jeszcze przed premierą GRID Legends, o której pisaliśmy niedawno, zagramy w Playerunknown’s Battlegrounds całkowicie za darmo. Już 12 stycznia serwery firmy KRAFTON zaleje fala nowych graczy. Zdaniem twórców ich produkt osiągnął już swój najlepszy poziom jakości, więc teraz ich celem będzie dotarcie do jak najszerszej społeczności graczy.

W PUBG dostępna będzie także specjalna subskrypcja o nazwie PUBG Plus. Jej działanie będzie podobne do tego z Counter Strike: Global Offensive. Gracze w zamian za 12 dolarów będą mogli zdobyć nowe przedmioty, wyglądy dla swoich postaci, a także dostęp do specjalnego trybu gry multiplayer. Gra niestandardowa, bo o niej mowa, będzie dostępna tylko dla użytkowników subskrypcji PUBG Plus. Warto wspomnieć, że tryb ten jest bardzo często uruchamiany, prawdopodobnie przez możliwość dostosowania rozgrywki do swoich umiejętności. Ograniczenie dostępu do niego z pewnością sprawi, że wielu nowych graczy zakupi ulepszenie konta, by zdobyć dostęp do gier niestandardowych.

Przedmioty i ubrania z Plus
Źródło: Xbox News

PUBG za darmo, ale co ze starymi graczami?

Użytkownicy, którzy zakupili Playerunknown’s Battlegrounds zanim rozpoczął się proces przejścia na model free-to-play, otrzymają specjalny zestaw – Special Commemorative Pack. W jego skład wchodzić będzie między innymi bonus w wysokości 1300 G-Coinów, wzmacniacz oferujący 100-procentowy wzrost punktów doświadczenia i specjalna odznaka, którą można umieścić w profilu. Dodatkowo Special Commemorative Pack obejmie to, co gwarantuje ulepszenie konta do statusu Plus.

Logo gry wraz z przedmiotami dla graczy Plus
Źródło: Xbox News

Zaproś kolegów, a dostaniesz nagrody

Na stronie gry dostępny jest konkurs. Za samo zarejestrowanie się na platformie otrzymamy plecak pierwszego poziomu, koszulkę dostępną w grze oraz siedmiodniowy kupon na sloty. Jeśli zaprosimy do gry trzech znajomych, a oni potwierdzą swoje konto, otrzymamy hełm poziomu pierwszego, skrzynkę zawierającą losową ilość G-Coinów oraz weźmiemy automatycznie udział w kolejnym konkursie, w którym można już wygrać wartościowe nagrody pokroju PlayStation 5, Xboxa Series X czy laptopa od Alienware. Na koniec możemy wziąć udział w quizie dotyczącym naszego stylu rozgrywki w PUBG, dzięki któremu do naszego konta przypiszemy 10 kuponów na skrzynki z bronią dostępne w grze oraz spray tworzący logo gry.

Nagrody pierwszego etapu konkursu
Źródło: PUBG.com

PUBG ma już kilka lat, więc przeniesienie gry na model free-to-play sprawi, że więcej osób zainteresuje się nim i być może na stałe do niego przywiąże.

Ustrzel grową okazję

Adam Wiśniewski

Pasjonat grafiki komputerowej i programowania. Nie odmawia grom komputerowym, a jego ulubioną serią jest Wiedźmin. Wolny czas poświęca swojemu projektowi, z którego zamierza wynieść sporo gamedevowego doświadczenia.
UWaga! Gorące informacje!