Oto Gord, mroczna gra fantasy od byłych deweloperów CD Projekt RED

W sieci pojawił się oficjalny trailer gry Gord. Produkcja jest mocno inspirowana słowiańską mitologią. Premiera została zapowiedziana na rok 2022.

13 kwietnia 2021
Na skróty
  • Na 2022 rok zapowiedziana została gra Gord.
  • Jest ona tworzona przez niewielkie, polskie studio Covenant.dev złożone z doświadczonych deweloperów.
  • Produkcja będzie łączyć w sobie elementy city-buildera, survivalu oraz gry przygodowej.

Gord ma być mieszanką strategii z grą przygodową oraz elementami survivalu. W grze przejmiemy opiekę na Plemieniem Wschodzącego Słońca, a naszym celem będzie utrzymanie jego członków przy życiu. Cała produkcja jest mocno inspirowana fantasy i mitologią słowiańską.

Czym będzie gra Gord od twórców Wiedźmina 3?

W grze czas będziemy dzielić na rozbudowę osady oraz zadania przygodowe. Nasz gród będzie musiał przetrwać ataki wrogich stworów czy innych plemion. Podczas zadań przygodowych poznamy natomiast historię zakazanych ziem oraz odkryjemy tajemnice Starożytnych. Dodatkowo gra ma zawierać elementy survivalu. Twórcy obiecują również proceduralnie generowane mapy, które będziemy mogli bardzo mocno dostosowywać do naszych preferencji.

Gra tworzona jest przez studio Covenant.dev – niewielką polską ekipę, dla której Gord będzie debiutem. Studio posiada jednak doświadczonych deweloperów. Założycielem jest Stan Just, który pracował między innymi przy serii Two Worlds i Anomaly oraz przy grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Premiera gry zapowiedziana jest póki co bardzo ogólnie – na rok 2022. Brak jednak konkretów, w którym kwartale możemy się jej spodziewać. Na pewno pojawi się na PC w sklepie Steam. Na razie nie ujawniono informacji, czy Gord pojawi się także na innych platformach.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!