PlayStation Portal zostało zhackowane w celu uruchamiania gier z PSP offline

20 lutego 2024,
17:34
Arek Grabowski
Konsola PlayStation Portal na białym tle

Niedawno opublikowaliśmy recenzję PlayStation Portal, gdzie między innymi zwróciliśmy uwagę na brak możliwości uruchamiania gier offline. Okazuje się, że urządzenie ma taką opcję – wymaga to jednak „złamania” jego oprogramowania. Grupa inżynierów bezpieczeństwa Google zhackowała konsolę PlayStation Portal, by uruchamiać gry z PSP w trybie offline.

Hack został wykonany na poziomie oprogramowania. Sprzęt nie był w żaden sposób modyfikowany. Oczywiście oprogramowanie umożliwiające granie w gry PSP offline nie zostanie publicznie udostępnione.

PlayStation Portal jako konsola do gier PSP sprawdza się świetnie

PlayStation Portal według Andy’ego Nguyen’a działa na systemie Android. Oprócz tego konsola posiada 6 GB wbudowanej pamięci, która najprawdopodobniej jest wykorzystywana do przechowywania plików umożliwiających działanie sprzętu. Standardowo konsola używa technologii Remote Play – nie potrzebuje natywnie zapisanych gier.

Andy Nguyen zmodyfikował tylko oprogramowanie. Oznacza to więc, że konsola PlayStation Portal może już natywnie „radzić sobie” z mniej wymagającymi grami. Dlaczego Sony nie uwzględniło takiej opcji od początku istnienia sprzętu?