Pady są dla słabych! Youtuber przeszedł Elden Ring na instrumencie

Połączenie grania na keyboardzie z grą w Elden Ring, czyli kolejne podniesienie poprzeczki w nieoficjalnym konkursie nietypowych kontrolerów.

11 lipca 2022

Pomysłowość ludzka nie zna granic, co nieraz jest udowadniane. Kiedyś informowaliśmy was o spryciarzu, który przeszedł starego Dooma mając za kontroler stary telefon stacjonarny (taki z tarczą). Teraz pewien uzdolniony muzycznie gracz podniósł poprzeczkę.

Fan przeszedł Elden Ring na keyboardzie

Dokładnie tak. Niejaki Omunchkin13 postawił sobie dość ambitny cel, który udało mu się osiągnąć. Pomysłowy youtuber postanowił połączyć swoje elektryczne organy do swojego komputera i z pomocą specjalnego programu MIDI Translator zbindował odpowiednie komenty do poszczególnych klawiszy na keyboardzie. Wygląda to naprawce ciekawie, zresztą zobaczcie sami.

Jak sam autor przyznał, z powodu użytkowania darmowej wersji programu musiał go resetować co 20 minut. Na uwagę zasługuje fakt, że zginął on „zaledwie” 350 razy, co jak na grę pokroju Elden Ring i fakt nietypowego kontrolera robi wrażenie.

Dodatkowym urozmaiceniem jest to, że keyboard nie stracił swojej podstawowej funkcji i nadal wydaje dźwięki. Co prawda podczas walki stworzona muzyka jest dość chaotyczna, ale zarządzanie ekwipunkiem lub poruszanie się po menu brzmi całkiem ładnie.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!