Granie w Dooma telefonem? Tak, ale tego się nie spodziewaliście

Wielu programistów prześciga się w zwariowanych pomysłach zarówno odpalania gier na nietypowych urządzeniach, jak i w kreacji kontrolerów. Pewien Kanadyjczyk poszedł jednak na całość podczas gry w Dooma.

11 stycznia 2022

Na Reddicie pojawiło się dość ciekawe nagranie. Kanadyjski programista eksperymentował z nietypowym kontrolerem, a mianowicie starym telefonem. Ciekawe, czy młodsze pokolenie w ogóle wie, czego on używa?

Skąd w ogóle taki pomysł? Mężczyzna z eksperymentował już od 3 stycznia między innymi w roli numpada, ale w końcu ktoś zaproponował mu przetestowanie swojego patentu na starym Doomie. Dlaczego właśnie ta gra? Doom często jest wykorzystywany do testowania nietypowych platform, takich jak lodówki, tostery, a nawet automatycznie kioski w restauracjach.

Sterowanie w Doomie?

Wykręcenie jedynki to przycisk Ctrl, dwójka – lewa strzałka, trójka – prawa, czwórka – góra, piątka – dół, a szóstka – spacja. Sam twórca stwierdza jednak, że „Wrażenia są po prostu okropne. Nie polecam”. Jak widać po nagraniu gra w ten sposób nie jest zbyt dynamiczna, a i na pewno nastręcza wielu problemów. Inny użytkownik zaśmiał się, że niedługo ktoś przejdzie w ten sposób Dark Souls. Nawiązał on w ten sposób do swoistej kategorii, która polega na przechodzeniu tej gry różnymi nietypowymi kontrolerami, takimi jak gitara z Rock Band. Na pewno wygląda to ciekawie, ale ja pozostanę przy klasycznym padzie.

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!