fbpx

Valorant na konsole? Oferty pracy publikowane przez Riot Games na to wskazują

Valorant to jedna z najpopularniejszych gier e-sportowych wśród dostępnych na rynku FPS-ów. Mimo wszystko produkcja jest dostępna tylko dla PC. Riot Games prawdopodobnie rozpoczyna jednak prace nad konsolowym portem. Co już wiemy o przenoszeniu Valoranta?

Obecnie Valorant jest jedną z największych gier e-sportowych na rynku. Produkcja została jednak wydana wyłącznie dla PC. Riot Games, twórcy tego tytułu, testowali już w przeszłości porty konsolowe, jednak mówią przy tym, że “nie są pewni, czy doświadczenie można w ten sposób przenieść”.

Wiele wskazuje mimo wszystko na to, że Valorant pojawi się na innych platformach. Producent opublikował nowe ogłoszenia o pracy dla starszego game designera oraz design managera. Są one powiązane stricte z konsolową wersją gry. Riot Games szuka osób, które konkretnie stworzą port Valoranta. W ogłoszeniach można przeczytać informację o tym, że wybrani kandydaci będą “projektować walkę, mechaniki, tryby oraz systemy dla gry na konosle”.

Valorant na konsole jest możliwy do przeniesienia. Przykładem może być Overwatch Blizzarda

Twórcy gry testowali w przeszłości prototypy produkcji na konsolach, o czym wspominaliśmy wyżej. Nie sprawdziły się najlepiej, przez co zaprzestano dalszych prac. Teraz projekt został odnowiony – ogłoszenia o pracę zapewnią Riot Games nowych pracowników, którzy będą mogli skupić się stricte na Valorancie. Dodatkowa siła robocza będzie tu bardzo ważnym elementem, ponieważ chodzi o produkcję e-sportową, gdzie wiele elementów musi być idealnie dopracowanych oraz przede wszystkim zbalansowanych. Warto również zauważyć, że Riot Games nawiązało współpracę z Microsoftem, co z pewnością pomoże w wydaniu tytułu na inne platformy.

Valorant to bardzo dynamiczna gra FPS. Przeniesienie takiego doświadczenia na konsole może być trudne, szczególnie przez kontrolery, które nie oferują takiej responsywności, jak klawiatura i mysz. Mimo wszystko w przypadku Overwatcha się to udało, a to bardzo podobna produkcja. W najbliższych miesiącach można spodziewać się kolejnych informacji o Valorancie na konsole – teraz gra jest raczej na wczesnym etapie portowania. Riot Games kupiło Wargaming Sydney, co zapewnia dodatkowe „ręce do pracy”. To również może przyspieszyć produkcję gry.