fbpx

Ubisoft wymyślił sport i zmienił go w grę komputerową. Roller Champions ma premierę za kilka dni

19 maja 2022,
16:22
Jacek Kowal

Ubisoft nie próznuje i wymyślił sport, na bazie którego stworzył grę. Pracował nad nią kilka lat, ale już 25 maja tego roku na rynek wjedzie Roller Champions, w której możemy w w widowiskowy sposób pojeździć na rolkach i zdobywać za to punkty.

plakat promocyjny roller champions

Jazda na rolkach, rugby i Quidditch? A czemu nie? Właśnie tak pomyślał Ubisoft tworząc Roller Champions, grę, która ma premierę już 25 maja.

O czym jest gra Roller Champions?

Oczywistą odpowiedzią jest, że o sporcie, ale nie byle jakim. Są dwa trzyosobowe zespoły, których celem jest wrzucenie piłki w obręcze. Poruszają się oni po owalnym torze bez żadnych ograniczeń co do ilości okrążeń, bowiem im więcej ich wykonają posiadając piłkę tym więcej punktów mogą zdobyć po trafieniu. Oczywiście przeciwny zespół nie będzie tego ułatwiać i istnieje ryzyko, że przejmą oni kulkę zanim oddamy rzut. Podczas jazdy możemy oczywiście wykonywać podania i zmieniać kierunek jazdy, ale też atakować ciałem naszych oponentów. Jak na widowisko nie zabraknie też możliwości personalizacji naszej postaci z użyciem elementów odblokowywanych wraz z naszymi postępami. Najciekawszy jest fakt, że gra będzie free to play. Będzie co prawda płatna subskrypcja, ale z tego co wyszukałem nie będzie to forma pay to win, a raczej dostęp do innych skórek.

Produkcja ma trafić na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox a z czasem także na Nintendo Switch. Najświeższe informacje dostępne są oczywiście na stronie Ubisoft.