Iron Man otrzyma swoją własną grę. Nad produkcją czuwa współautor Strażników Galaktyki

Po długich latach oczekiwania, Iron Man w końcu otrzyma swój własny, zasłużony tytuł. Electronic Arts zapowiedziało, że gra poświęcona superbohaterowi znajduje się aktualnie w pre-produkcji, a czuwa nad nią jeden z twórców Marvel’s Guardians of the Galaxy.

21 września 2022
Na skróty
  • EA zapowiedziało, że powstaje gra z Iron Manem w roli głównej.
  • Tworzy ją Motive Studios – odpowiedzialne za remake Dead Space. Nad produkcją czuwa również współautor Marvel’s Guardians of the Galaxy.
  • Tytuł znajduje się aktualnie w pre-produkcji, do jego premiery pozostało więc jeszcze dużo czasu.

Jakiś czas temu, Jeff Grubb – znany leaker – sugerował, że EA może pracować nad grą z Iron Manem w roli głównej. Jak to zwykle w przypadku tego dziennikarza bywa, plotki okazały się prawdą, a ich potwierdzenie otrzymaliśmy bezpośrednio od Electronic Arts.

„To zaszczyt i przywilej mieć możliwość tworzenia gry wideo opartej na jednym z najbardziej kultowych superbohaterów współczesnej popkultury. Mamy świetną okazję do stworzenia nowej i niepowtarzalnej historii, którą możemy nazwać własną. Marvel zachęca nas do stworzenia czegoś świeżego. Mamy dużą swobodę, która jest bardzo angażująca dla zespołu”

Olivier Proulx, producent wykonawczy gry.

Nowy Iron Man będzie „listem miłosnym dla herosa”

Prócz samej zapowiedzi, twórcy nie zdradzili wielu szczegółów odnośnie tytułu. Iron Man ma być grą akcji z perspektywy TPP, nastawioną na zabawę dla jednego gracza. Aktualnie znajduje się w fazie pre-produkcji, a prace nad nią nadzoruje cytowany wcześniej Olivier Proulx – odpowiedzialny za ciepło przyjęte Marvel’s Guardians of the Galaxy.

Nad grą pracuje Motive Studio – twórcy Star Wars: Squadrons oraz nadchodzącego remake’u Dead Space. O współpracy ze studiem opowiedział w miłych słowach Bill Rosemann – dyrektor kreatywny Marvel Games:

„Ich doświadczenie w dostarczaniu zarówno ciekawych światów, jak i ekscytującej rozgrywki – w połączeniu z autentyczną pasją do żelaznej ikony – będzie napędzać nasze dążenia do dostarczenia listu miłosnego dla legendarnego bohatera, w formie najlepszej gry wideo o Iron Manie”.

Electronic Arts ujawniło przy okazji, że w planach mają kilka innych gier na licencji Marvela. Deweloper nie zarzucił jednak żadnymi konkretami.

UWaga! Gorące informacje!