Do sieci trafił duży wyciek z Diablo 4. Oto rozgrywka z wysokiego poziomu postaci

16 marca 2023,
20:58
Kaja Piaścik
Lilith z Diablo 4

Diablo 4 nadchodzi wielkimi krokami. Wraz ze zbliżającą się premierą, która zaplanowana została na 6 czerwca 2023 roku, pojawia się też coraz więcej informacji dotyczących gry – zarówno tych oficjalnych, jak i nie. Dopiero co otrzymaliśmy wideo promujące Ultimate Edition, czyli najdroższą wersję tytułu, a wkrótce potem do sieci trafił pokaźnych rozmiarów wyciek – ponad półgodzinny materiał z rozgrywki można obejrzeć tutaj.

Pod całość podłożona jest (mało klimatyczna) muzyka, a z powodu wersji językowej z interfejsu tylko nieliczni w Europie potrafiliby coś wyczytać, niemniej jednak filmik zdradza wystarczająco dużo, jeśli chodzi o gameplay na wysokim poziomie postaci. Wideo daje bliższe spojrzenie na eksplorację, a przede wszystkim – walki. W oczy rzucić się mogą zwłaszcza znaczące obrażenia zadawane przez bohatera.

Diablo 4 tuż za rogiem. Marcowy early access i beta testy

Chociaż do oficjalnej premiery zostało jeszcze trochę czasu, to w marcu na graczy czeka jeszcze early access oraz beta testy. Wczesny dostęp do nowej odsłony legendarnego tytułu rozpoczyna się już jutro. Między 17 a 19 marca w Diablo 4 zagrają posiadacze preorderów, jednak osiągnięty w tym czasie postęp nie zostanie zapisany, a po rynkowym debiucie trzeba będzie rozpocząć grę od nowa. Od 24 do 26 marca odbywać się będą z kolei otwarte beta testy.

Diablo 4 trafi w czerwcu na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Ostatnio dowiedzieliśmy się też, że produkcji na pewno nie znajdziemy w Game Passie.