Outer Wilds zmierza na Nintendo Switch w wydaniu Archaeologist Edition

14 listopada 2023,
19:30
Dorota Żak
Pojazd w Outer Wilds

Ostatnie Nintendo Indie World Showcase, które odbyło się 14 listopada, przyniosło ze sobą wiele zapowiedzi gier, jakie trafią na konsolę Nintendo Switch. Wśród nich znalazło się miejsce dla Outer Wilds. Od swojego debiutu w 2019 roku gra odwiedziła już PC, PlayStation oraz Xboxa, a teraz wreszcie idzie w kierunku Switcha w nowym wydaniu.

Outer Wilds: Archaelogist Edition obejmie zarówno podstawową wersję gry, jak i dodatek Echoes of the Eye wydany w 2021 roku. Całość zadebiutuje na Nintendo Switch już 7 grudnia i ponownie pozwoli nam zmierzyć się z bezkresem kosmosu. Jako bohater gry wyruszamy na podróż po Układzie Słonecznym, próbując poznać jego sekrety i dotrzeć w każdy jego zakątek. Po drodze postawimy pytania i poszukamy na nie odpowiedzi.

Przy zapowiedzi premiery na pokazie Nintendo pokazano także krótki zwiastun, który informuje o rozpoczęciu przedsprzedaży. Grę będzie można zakupić niedługo po zakończeniu streamu. Na stronie Nintendo pojawił się już opis Outer Wilds od wydawcy, ale poza tym nie znajdziemy tam raczej nowych informacji na temat produkcji.