Premiera Echoes of the Eye, DLC do Outer Wilds

Wczoraj miała miejsce premiera Echoes of the Eye, dodatku do Outer Wilds – produkcji studia Mobius Digital. Na graczy czeka więc zawartość pełna sekretów i nowości.

29 września 2021

Outer Wilds to obsypana licznymi nagrodami gra niezależna o eksploracji kosmosu, w której uwięzieni jesteśmy w pętli czasowej. Wydana w 2019 roku nie przestaje jednak się rozwijać, ponieważ twórcy do tej pory aktualizują jej zawartość i poprawiają niektóre elementy. Od wczoraj można również zakupić dodatek Echoes of the Eye, który zachęca do powrotu do Układu Słonecznego.

Nowy etap podróży

Od wybuchu supernowy dzielą nas 22 minuty. W tym czasie możemy zwiedzać zakamarki kosmosu, odkrywać ruiny i próbować odkryć tajemnicę pętli, która po każdej śmierci przenosi nas na rodzinną planetę. Wszystkie te elementy stanowią podstawowe założenia Outer Wilds. Nowe DLC do gry, o tytule Echoes of the Eye, dodaje do zestawu dziwną anomalię, która wydaje się być niepowiązana z niczym znanym. Przyniesie nam ona kolejne obszary do eksploracji, niejednokrotnie znajdujące się na rubieżach kosmosu i spowite ciemnością. Za nimi za to stoją kolejne sekrety.

Do uruchomienia dodatku niezbędna jest oczywiście podstawowa wersja Outer Wilds. Grę znajdziemy na PC (Steam i Epic Games Store), PlayStation 4, Xboxie One oraz Nintendo Switch.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!