fbpx

Sprzedaż PlayStation 5 Slim idzie dobrze, ale nie wystarczająco

5 stycznia 2024,
16:45
Jacek Kowal

Sprzedaż PlayStation 5 nie jest może mała, ale Sony liczyło na o wiele lepsze wyniki. W czym leży problem?

2 konsole PlayStation 5 Slim obok siebie i 2 kontrolerów DualSense

Z niedawnego raportu wynika, że PlayStation 5 Slim sprzedaje się dość dobrze, jeżeli porównamy ją z jej klasyczną wersją. Niestety ciągle daleko jej do wyniku PlayStation 4, a prognozy na 2024 są dalekie od poziomu, który założyło sobie Sony.

PlayStation 5 Slim nie cieszy się wystarczającym zainteresowaniem

Pod koniec grudnia japońska firma Toyo Securities zorganizowała specjalne seminarium poświęcone sprzedaży PS5. Według ich założeń w tym roku sprzeda się około 18,5 miliona konsol PS5, co mocno odbiega od założeń Sony, ponieważ te mają wynosić 25 milionów urządzeń. Wcześniej zakładano, że niska sprzedaż wynika z problemu z dostępnością podzespołów, ale najwyraźniej problem leży gdzie indziej.

Chociaż sprzedaż modelu PS5 idzie dobrze, to daleko jej do wyników PS4 w tym samym okresie. Mimo to, jest to pewien sukces, który tymczasowy prezes SIE, Hiroki Totokoi, może wykorzystywać w kolejnych raportach z wyników spółki.

Aktualna sprzedaż PS5, pomimo że nie spełnia założeń, nie stanowi jeszcze problemu. Ten może pojawić się jednak przy następnej generacji, która jest bliżej niż dalej. Problemem jest rentowność tworzenia nowych urządzeń. Toyo Securities stawia tezę, że w kolejnych urządzeniach Sony nie powinno skupiać się tak na wydajności (co znacząco zwiększa koszt), a na stworzeniu mniejszego i atrakcyjniejszego dla konsumenta systemu.

Jak Sony poradzi sobie w nowym roku? Zobaczymy.