One Piece Odyssey – nowy gameplay z nadchodzącego JRPG-a od studia ILCA

Arrr! Fani produkcji z piratami nie mogą narzekać na brak interesujących pozycji. Oprócz będącego na zaawansowanym etapie prac Skull & Bones w tym roku premierę ma mieć także One Piece Odyssey, a więc prawdopodobnie największa z gier osadzonych w świecie morskiego anime. Wskakujcie na pokład, bo deweloperzy ze studia ILCA z pewnością nie próżnowali w ostatnim czasie.

4 lipca 2022

Podczas weekendowego Anime Expo światło dzienne ujrzał dłuższy fragment rozgrywki z pirackiej przygody spod marki One Piece. To, co zostało pokazane, wygląda imponująco tym bardziej, że mowa tu o zespole, który w swoim dorobku ma jedynie remake’i klasycznych gier z Nintendo DS w postaci Pokémon Brilliant Diamond oraz Shining Pearl. Otwarty świat, wachlarz grywalnych postaci i zaawansowany system walki znajomy fanom JRPG-ów to tylko kilka z wyzwań, które stały przed świeżo upieczonym studiem. Oby udało im się wyjść z sytuacji obronną ręką, choć wideo poniżej raczej nie alarmuje, a uspokaja co do faktycznego stanu gry.

One Piece Odyssey – w proces tworzenia tytułu zaangażowano samego Eiichirō Odę

Wspomniany gameplay to nie jedyny materiał udostępniony przez deweloperów w ostatnich dniach, co pokazuje, że machina marketingowa produkcji właśnie ruszyła. Jak mogliśmy się dowiedzieć od zespołu pracującego nad grą, ta powstawała przez ostatnie 5 lat. Fanów oryginału z pewnością ucieszy czynny udział twórcy mangi One Piece w tworzeniu gry. Właściwie był na tyle podekscytowany tytułem, że zdecydował się na stworzenie od podstaw dwóch postaci, które odegrają kluczową rolę w nowej, oryginalnej fabule produkcji. One Piece Odyssey ukaże się na konsolach nowej generacji, PS4 oraz PC poprzez platformę Steam.

UWaga! Gorące informacje!