fbpx

Podwodny city builder Aquatico już dostępny na PC

W czwartek 12 stycznia odbyła się premiera Aquatico, survivalowego city buildera. Miasto w grze zbudujemy na… dnie oceanu, mierząc się przy tym z niebezpieczeństwami morskich głębin.

Podwodne miasto w Aquatico

Jak wiemy, city buildery mogą być interesujące i oryginalne – przykładem jest chociażby rodzimy Frostpunk od 11 bit studios. Nową ciekawą strategią o budowaniu miasta jest tytuł studia Digital Reef Games. Premiera Aquatico odbyła się w czwartek 12 stycznia. Tytuł jest dostępny jedynie w wersji na PC na Steamie oraz Epic Games Store.

Aquatico – miasto na dnie

Tym, co wyróżnia grę spośród innych z tego gatunku jest miejsce akcji. W Aquatico powierzchnia Ziemi przestała nadawać się do życia, dlatego ludzkość zaczęła szukać innego miejsca do życia. W tym przypadku swoje miasto gracze postawią zatem na oceanicznym dnie. Przy tworzeniu podwodnej metropolii trzeba jednak będzie stawić czoła trudnościom i niebezpieczeństwom głębin.

W trakcie rozgrywki trzeba będzie eksplorować morskie biomy, zbierać zasoby, pilnować warunków w podwodnym świecie oraz uważać na głębinową faunę, w tym wieloryby i rekiny, które w środku miasta mogą narobić sporo szkód. Jednocześnie czeka nas oczywiście rozwijanie samego miasta zgodnie z obraną ścieżką, a w tym badania i odkrycia.

Miasto w Aquatico można wznosić w pionie – na samym dnie jest miejsce na podstawową infrastrukturę czy zakłady produkcyjne, a na wyższych poziomach stworzymy kopuły dla mieszkańców. Oprócz tego w oceanicznych głębinach zbudujemy ekstraktory tlenu, siatki obronne czy nawet restauracje sushi.

W sobotę 14 stycznia twórcy gry udostępnili też pierwszą popremierową aktualizację. W jej ramach zostały naprawione niektóre błędy i dodane ulepszenia, a deweloperzy pracują już nad kolejnym patchem.