Nowe gry Pokémon z datą premiery

Ogłoszone zostały dzisiaj daty premiery nadchodzących produkcji w świecie Pokémon. Gry Pokémon Brilliant Diamond oraz Shining Pearl zadebiutują jeszcze w tym roku, Pokémon Legends: Arceus trafi natomiast do sklepów na początku przyszłego roku.

26 maja 2021
Na skróty
  • Poznaliśmy daty premiery remaku starych produkcji, które trafią na Nintendo Switch oraz nowego tytułu w świecie Pokémon.
  • Pokémon Brilliant Diamond oraz Pokémon Shining Pearl zadebiutuje 19 listopada 2021.
  • Pokémon Legends: Arceus będzie natomiast dostępne od 28 stycznia 2022.

Premiera Pokémon Brilliant Diamond oraz Shining Pearl jeszcze w tym roku

Najpierw premierę będą miały remake’i jednych z klasycznych gier z Nintendo DS w tym uniwersum. Pokémon Brilliant Diamond oraz Pokémon Shining Pearl zadebiutują na Nintendo Switch 11 listopada aktualnego roku.

Według zwiastuna wydanego kilka miesięcy temu gry mają być wierne oryginałom, przy jednoczesnym całkowitym odświeżeniu grafiki i przejściu w pełen trójwymiar. Mimo tego perspektywa od góry w trakcie podróżowania po mapie nadal pozostanie zachowana.

Pokémon Legends: Arceus zadebiutuje na początku przyszłego roku

Równocześnie zapowiedziana została data premiery, innej gry osadzonej w uniwersum Pokémon, która dość mocno będzie eksperymentować z formułą większości gier z tego uniwersum. Produkcja cofnie nas mocno w czasie świata, a styl będzie przypominał Japonię sprzed kilkuset lat. Nie będą istnieli jeszcze trenerzy Pokémon ani ligi. Gra ma trafić do sklepów 28 stycznia 2022 i będzie dostępna na Nintendo Switch.

Trafimy w niej do dużego otwartego świata, a naszym celem będzie złapanie wszystkich Pokémonów. W odróżnieniu jednak od klasycznych gier w serii, nie tylko walka będzie sposobem na zdobycie nowych stworów. Będziemy mogli je również obserwować, poznawać i próbować złapać zwykłym rzutem Pokéball. Jeśli jednak nie będzie nas to satysfakcjonować, dane nam będzie także normalnie walczyć.

Michał Kaźmirczak

Gamer od 5 roku życia. Gra we wszystko od F1, przez jRPG po strategię. Z wykształcenia marketingowiec, z pasji dziennikarz i mistrz w sesjach papierowych RPG.
UWaga! Gorące informacje!