Old-schoolowy shooter INCISION trafia na Steama w Early Access z okazji Realms Deep 2022

22 września 2022,
09:04
Jacek Lisiecki

INCISION to z jednej strony gra tak obskurna i brudna, że graczom mogą przydać się zastrzyki przeciwtężcowe. Z drugiej strony, ta krwawa strzelanka pierwszoosobowa, wydana przez Hyperstrange, przywiązuje dużą wagę do zachowania… czystości, a także wierności korzeniom gatunku.

Widok FPP w grze INCISION

Sami „SmoothBrainDev” Mäläskä z Finlandii, który samodzielnie stworzył grę, wierzy w decydującą rolę czynnika zabawy: tylko gra, która daje radość przy tworzeniu, może być przyjemna dla odbiorców. Decyzja, by nie dopuścić nudy do procesu tworzenia, zaowocowała radykalnymi wyborami projektowymi.

Mechanika rozgrywki, projekt poziomów, fabuła i oprawa graficzna zostały sprowadzone do najczystszej formy, która najlepiej służy utrzymaniu gracza w stanie podekscytowania i trzymania go na krawędzi fotela. INCISION posiada wiele cech, które sprawiły, że Quake i Quake 2 były tak wyjątkowymi produkcjami i dzięki temu trafi w gusta graczy, którzy docenią współczesne odrodzenie „retro shootera”.

INCISION na Steam przywołuje ukochane, mroczne wspomnienia

Jednak INCISION jest czymś więcej niż tylko hołdem dla klasyków gatunku. Podobnie jak popularny Dusk, wykorzystuje ona to samo pudełko kredek w kolorach retro, aby namalować swój własny, mroczny obraz. INCISION poraża zmysły gracza wizją świata, w którym sama struktura rzeczywistości jest dziwna i niepokojąca. Tajemnicza masa żywego ciała i metalu rozprzestrzenia się po świecie, deformując wszystko, co się z nim wiąże. Tę koszmarną scenerię dopełnia wyjątkowa, industrialna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Frédéricka „INI” Chicoine’a.

Gra ukazała się właśnie na Steamie we Wczesnym Dostępie pod szyldem Hyperstrange, warszawskiego wydawcy i studia indie, które do tej pory przyniosło nam takie gry jak POSTAL: Brain DamagedBlood West czy Jupiter Hell.

Pierwszy rozdział tego jednoosobowego shootera oferuje około 4-5 godzin wyzwania, akcji i horroru. Premiera gry zbiegła się z festiwalem fanów retro shooterów, Realms Deep, dzięki czemu regularna cena 49,99 złotych została obniżona o 15%. Posiadacze takich tytułów jak wspomniany Dusk, POSTAL: Brain Damaged, a także Nightmare Reaper, Hedon, Project Warlock i innych, mogą uzyskać dodatkowe zniżki na zakup INCISION w ramach pakietów Complete Your Collection.

Źródło: informacja prasowa