Ancestors Legacy otrzymał darmową wersję

Strategia polskiego Destructive Creations w maju będzie obchodziła dwa lata. Twórcy stwierdzili, że jest to dobry moment, aby zachęcić więcej osób do tytułu. A najlepszym sposobem jest dać coś za darmo.

9 marca 2021
Na skróty
  • Ancestors Legacy otrzymało darmową wersję Peasant.
  • W jej ramach będziemy mogli zagrać każdą z czterech podstawowych armii.
  • Gracze otrzymają cztery misje z kampanii Wikingów i wszystkie 17 map do rozgrywek wieloosobowych.

Z żalem stwierdzam, że czas świetności i tryumfu gatunek strategii czasu rzeczywistego ma już dawno za sobą. Mimo to wciąż od czasu do czasu zdarza się, że otrzymujemy przyjemnego RTS-a, dla którego warto zarwać kilka nocek. Takim przykładem jest Ancestors Legacy stworzony przez polskie studio Destructive Creations. A teraz będą mogli nacieszyć się nim wszyscy chętni.

Biedni chłopi pańszczyźniani też mogą zagrać

Free Peasant Edition, bo tak nazywa się wypuszczona dziś edycja, tłumaczyłbym jako „wolnochłopską”. W końcu za darmo nawet ocet słodki, więc i biedny parobek się skusi. A warto, bo nie jest to bynajmniej okrojony ochłap rzucony gawiedzi, a całkiem solidny kawał mięsa pozbawiony jedynie odrobiny tłuszczyku.

Gracze otrzymają bowiem dostęp do wszystkich czterech podstawowych frakcji, to jest Wikingów, Anglosasów, German i Słowian. W przypadku tych pierwszych będą nawet mieli możliwość rozegrania czterech misji z kampanii fabularnej. Daniem głównym pozostaje dostęp do wszystkich 17 map wieloosobowych, na których możemy zmierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i nawet piątką żywych przeciwników.

Liga chłopska w Ancestors Legacy

Jeśli zaś potrzebujecie bardziej kompetytywnej zachęty, to jeszcze w marcu wystartuje liga, w której będą mogli wziąć udział wszyscy posiadacze darmowej wersji. Więcej informacji na jej temat dowiemy się w niedalekiej przyszłości, a wiadomo, że będzie można w jej ramach zdobyć jakieś nagrody. Być może pełną wersję tytułu? A warto ją mieć choćby po to, żeby rozegrać kampanię Bolesławem Chrobrym. Lub zdobyć osiągnięcia, których brakuje w wersji darmowej.

Jeśli was zainteresowałem, to tytuł jest dostępny na platformie Steam. A ja lecę palić, grabić i mordować. Kto wie, może spotkamy się kiedyś w boju?

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Gracz prawie od urodzenia, szukający angażujących historii. Pasjonat wiedzy wszelakiej, bo każda informacja ma swoją wartość. Mistrz smalltalk’u na dowolny temat, chętny do wysłuchania każdej opinii. Poza tym, typowy everyman, którego mijasz codziennie na ulicy.
UWaga! Gorące informacje!