fbpx

Ogromna gra Star Wars od Ubisoftu zapewni „nieskończony wszechświat”

7 stycznia 2023,
19:00
Arek Grabowski
Statek kosmiczny lecący nad zalesioną planetą w grze No Man's Sky

Według serwisu Insider Gaming Ubisoft tworzy ogromną grę w uniwersum Star Wars. Źródła mówią o tym, że będzie ona oferować „otwarty, nieskończony wszechświat” podobny do No Man’s Sky. Obecnie o grze Ubisoftu nie wiadomo zbyt wiele, nawet tytuł pozostaje tajemnicą.

Tytuł pozostaje w produkcji już od wielu lat. Ubisoft nie zdradza jednak informacji, wiadomo jedynie, że tytuł z uniwersum Star Wars będzie stworzony na silniku Snowdrop Engine. Julian Gerighty, dyrektor kreatywny studia, opublikował tweeta, który wskazuje na to, że w 2023 roku dowiemy się więcej o nowej produkcji.

Nowe informacje o grze Star Wars od dyrektora kreatywnego Ubisoftu

Wyżej wspomniany Julian Gerighty wspomina przede wszystkim o „nieskończonym, otwartym wszechświecie podobnym do No Man’s Sky„. Gracze będą mogli „przeskakiwać” między różnymi systemami gwiezdnymi oraz uczestniczyć w różnych wydarzeniach losowych. Wygląda na to, że zabraknie tu nieskończonej liczby planet tak jak w No Man’s Sky.

Już wcześniej pisaliśmy o nowych informacjach na temat gry z uniwersum Star Wars od Ubisoftu. Teraz dowiedzieliśmy się także, że produkcja będzie oferować „głęboką i długą” fabułę według twórców. Protagonistą będzie spersonalizowana przez gracza postać.

Premiera gry może być jednak znacznie oddalona. Ubisoft pracuje obecnie nad innymi projektami, w tym Avatar: Frontiers of Pandora, do którego niedawno szukano specjalisty od monetyzacji. Teaser na Twitterze dyrektora kreatywnego studia informuje jednak, że niebawem dowiemy się więcej o grze.