fbpx

Nowy plakat serialu The Last of Us inspirowany pierwowzorem

25 listopada 2022,
00:23
Maksymilian Matuszak

Serial będący ekranizacją gry The Last of Us otrzymał nowy plakat reklamowy, który to inspirowany jest obrazem z pierwowzoru.

Ellie i Dina
Na skróty
  • HBO zaprezentowało nowy plakat serialu The Last of Us.
  • Obraz jest mocno inspirowany growym pierwowzorem.
  • Premiera ekranizacji zaplanowana jest na 15 stycznia 2023 roku na platformie HBO max.

The Last of Us to najsłynniejszy exclusive PlayStation wydane pierwotnie na konsole siódmej generacji w 2013 roku. Rok później otrzymaliśmy odnowioną wersję na PlayStation 4, a w tym roku otrzymaliśmy remake na najnowszą generacje konsol. Dwa lata temu światło dzienne ujrzały informacje o rozpoczęciu prac nad ekranizacją produkcji, a za reżyserię odpowiadają Craig Mazin odpowiedzialny za miniserial Czarnobyl oraz Neil Druckmann, który wyreżyserował oryginalną produkcję. W rolach głównych wystąpią Pedro Pascal jako Joel Miller oraz Bella Ramsey, która to wcieli się w Ellie Williams.

W czerwcu zakończono zdjęcia do serialu, odbywające się w Kanadzie. Według tamtejszej telewizji ma to być największa dotychczasowa produkcja w historii. Dodatkowo na ostatnim Summer Game Fest zapowiedziano, że w serialu pojawią się aktorzy znani z gry. Plotki mówią, że Troy Baker znany z roli Joela wystąpi jako David z dodatku Left Behind, a Ashley Baker wcielająca się w Ellie zobaczymy jako jej mamę Annę Williams, którą to najpewniej mogliśmy zobaczyć na okładce tajemniczego komiksu. Kobietę znamy również z listu jaki napisała do Marlene.

Plakat The Last of Us, który już widziałem

Myślę, że nikomu nie trzeba przypominać, że serial The Last of Us opowie tą samą historię co w grze. Jednak znacznie ją rozszerzy, dodając nowe wątki i poszerzając stare. Zwiastun, który przyszło nam obejrzeć jedynie potwierdza te założenia i upewnia, że wyjdą one co najmniej dobrze. Wywiadu udzielił główny projektant potworów do serialu, który to stwierdził, że to właśnie dla takich projektów wybrał ten zawód. Ostatnio do sieci trafił nowy plakat reklamujący nadchodzącą produkcję HBO, który to mocno był inspirowany wersją dla gry.

Jak widać oba plakaty mają taki sam rdzeń konstrukcyjny, widać dwie postacie ustawione plecami do widza. Obie idą przed siebie i oglądają za siebie, taki zabieg ma za zadanie spowodować odczucie obserwacji u widza. Sprawne łamanie czwartej ściany, pogłębia uczucia i emocje, które chcą wywołać twórcy. Myślę, że jest kolejny argument stwierdzający mocne podobieństwo obu produkcji.

Premiera pierwszego z dziewięciu odcinków odbędzie się 15 stycznia 2023 na platformie HBO max.