DLC do Resident Evil 4 Remake na nowym zwiastunie. Premiera Separate Ways już za kilka dni

18 września 2023,
19:37
Dorota Żak
Ada Wong w Resident Evil 4 Separate Ways

W remake Resident Evil 4 mieliśmy już okazję zagrać jakiś czas temu, ale Capcom przygotował dla nas jeszcze jedną historię osadzoną w uniwersum. Kilka dni temu, w czasie ostatniego State of Play, zapowiedziano dodatek Separate Ways, w którym wcielimy się w Adę Wong, odkrywając jeszcze więcej sekretów związanych z główną fabułą Resident Evil 4 Remake.

Premiera Separate Ways jeszcze w tym tygodniu

Debiut DLC został zaplanowany na 21 września, a twórcy opublikowali już zwiastun premierowy. Pokrótce wprowadza on w fabułą Separate Ways. Ada Wong udaje się w nim na misję, w czasie której odwiedzi miejsca, po jakich spacerował również Leon. Przeklęta wioska, dziwne stwory i nastrój tajemnicy to nie jedyne czekające na nas elementy.

W zwiastunie możemy też rzucić okiem na fragmenty gameplayu. W swojej podróży Ada wykorzysta linę z hakiem w czasie przemieszczania się, co zwiększy dynamikę poruszania się. Na tym nie koniec, nowy sprzęt wykorzystamy również w walce, obok różnorodnego arsenału broni. Trailer pokazuje m.in. pistolet, kuszę, snajperkę i strzelbę. Za ich pomocą rozprawimy się z wrogimi kultystami.

Warto wspomnieć, że 21 września do Resident Evil 4 Remake jako bezpłatne DLC trafi także dodatkowy tryb gry „The Mercenaries” z Adą Wong jako grywalną postacią. W określonym czasie musimy w nim pokonać hordę wrogów, aby uzyskać jak najwyższy wynik. Nie wszystkie bronie i lokacje są dostępne od razu, część dopiero odblokujemy, uzyskując coraz lepsze efekty w rozgrywce.