Projektant Barrie Gower o potworach z serialu The Last of Us

24 października 2022,
19:45
Maksymilian Matuszak

Informacje o serialu The Last of Us nabierają tempa. Swoje trzy grosze dorzucił Barrie Grower odpowiedzialny za odwzorowanie klikaczy w nadchodzącej ekranizacji hitu siódmej generacji konsol.

klikacz z bliska
Na skróty
  • Barrie Grower to projektant potworów w takich produkcjach jak Noc Kruka oraz Gra o Tron.
  • W czasie wywiadu dla Variety mówił, że nowy projekt jest spełnieniem jego marzeń.
  • Potwierdza on, że serial The Last of Us będzie bliski oryginałowi, a jednocześnie zyska on nowych fanów.

The Last of Us to seria gier opowiadająca historie Joela i Ellie. Pierwsza część wydana na trzy generacje konsol PlayStation zachwyca przede wszystkim dojrzałą fabułą. Pokazuje ona, że świat postapokalipsy nie kończy się na walce z zombie czy szukaniu zapasów. Kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że wyjątkowe dziecko Naughty Dog otrzyma własny serial, a za jej produkcje odpowiedzialny będzie Neil Druckmann i Craig Mazin. Jakiś czas temu informowaliśmy o pierwszym zwiastunie, a teraz swoje trzy grosze dołożył główny projektant potworów Barrie Gower.

Stworzenie klikacza w The Last of Us to coś wyjątkowego

Barrie Gower to doświadczony projekt potworów i postaci człekopodobnych. Jest on odpowiedzialny za film Noc Kruka, a za charakteryzację w serialu Gra o Tron otrzymał trzy nagrody Emmy.

Odpowiedzialny jest również za odwzorowanie i wygląd klikaczy w serialu The Last of Us. Według jego opinii, scenariusze produkcji są genialne oraz posiadają kilka momentów, które zmrożą naszą krew w żyłach.

To było trochę spełnienie marzeń […] to jest dokładnie ten rodzaj pracy, dla której dostałem się do tego biznesu.

Barrie Gower, wywiad dla Variety

W przypadku wywiadów z osobami związanymi z serialem każdy nie tylko chwali scenariusz, co podobieństwo do pierwowzoru. Tu nie ma wyjątku, Barrie Gower stwierdza, że starzy fani będą zachwyceni, a sama ekranizacja zyska wielu nowych zwolenników serii. Przy okazji pochwalił pracę z reżyserami Craigem Mazin oraz Neilem Druckmannem.

Z tego co widziałem w serialu i tego, co nakręciliśmy, jest to bardzo prawdziwe i podobne do gry.

Barrie Gower, wywiad dla Variety