Nowy Battlefield najprawdopodobniej otrzyma tryb single player

Niedawno założone studio Battlefield Seatle poszukuje dyrektora projektu z doświadczeniem w tworzeniu gier single player. Czy nową odsłonę serii Battlefield czeka powrót fabuły rodem z Bad Company 2?

29 czerwca 2022
Na skróty
  • Electronic Arts zmienia strategie dotyczącą serii Battlefield.
  • Niedawno utworzone studio Battlefield Seatle szuka doświadczonego dyrektora projektu, który potrafi projektować gry single player.

Byłoby wielkim niedopowiedzeniem stwierdzić, że Battlefield 2042 nie spełnił oczekiwań zarówno graczy, jak i recenzentów. Powodów takiego obrotu spraw można doszukiwać się w źle zaprojektowanym gameplayu, braku interesujących treści i kiepskim planie łatania produkcji już po premierze gry. Wydaje się, że Electronic Arts jednak zrozumiało swój spektakularny błąd i zmieni podejście do kolejnej odsłony kultowej serii strzelanek.

Seria Battlefield z naciskiem na fabułę

Podejście oparte na stopniowej marginalizacji historii i elementów fabularnych zdaje się nie działać już tak dobrze, jak jeszcze parę lat temu. Nie wiadomo jednoznacznie, czy mamy do czynienia z odwróceniem trendu w stronę kampanii dla pojedynczego gracza, czy skrajnie źle zaprojektowana ostatnia odsłona serii przelała szalę goryczy. Niezależnie od powodu, pokłosiem nawarstwiających się problemów jest założenie w grudniu 2021 roku studia prowadzonego przez Marcusa Lehto, jednego ze współtwórców serii Halo. Nowe Battlefield Seatle jest odpowiedzialne właśnie za tworzenie historii zawartych w uniwersum Battlefield i ich implementację do kolejnych odsłon serii.

Battlefield Seatle ogłasza rekrutację

Jeszcze świeże studio zdaje się przymierzać do swojego pierwszego projektu w ramach przyjętej strategii Electronic Arts, bo ogłosiło rekrutację na stanowisko dyrektora projektu. Choć samo ogłoszenie nie zdradza zbyt wiele na temat ewentualnej kontynuacji, tak możemy przeczytać, że studio stawia na jakość i nie zamierza zatrudnić byle kogo – kandydat musi posiadać co najmniej 10 lat doświadczenia i wiedzę z zakresu projektowania gier dla jednego gracza.

Battlefield 2042 zadebiutowało pół roku temu, to o wiele za wcześnie, by mówić o nowym projekcie studia, zatem konkretnych informacji na temat następnej części możemy się spodziewać się nieprędko.

UWaga! Gorące informacje!