GhostWire: Tokyo z datą premiery, obszernym gameplayem, edycją Deluxe i wymaganiami sprzętowymi na PC

Kilka dni temu oficjalnie ogłoszono datę premiery Ghostwire: Tokyo, a chwilę później na światło dzienne został wydany obszerny gameplay z tej produkcji. Dziś natomiast poznaliśmy wymagania sprzętowe na PC gry spod skrzydeł studia Tango Gameworks i wydawnictwa Bethesda Softworks. Oto wszystko, co wiemy na jej temat.

4 lutego 2022

Kilka dni temu poznaliśmy datę premiery gry GhostWire: Tokyo, a chwilę później twórcy zaprezentowali obszerny gameplay z tego tytułu. W tym samym czasie poznaliśmy zawartość edycji Deluxe. Dziś udostępniono minimalne i zalecane wymagania sprzętowe na PC. Poniżej prezentujemy wszystkie te informacje.

GhostWire: Tokyo zadebiutuje na rynku 25 marca. Gra będzie dostępna tylko na PC i na konsole PlayStation 5.

GhostWire: Tokyo – przygodowa gra akcji osadzona we współczesnym Tokio

GhostWire: Tokyo jest przygodową grą akcji, która zabiera graczy do współczesnego Tokio i pozwala im zmierzyć się z hordami yokai, czyli duchów z japońskiego folkloru. Gracz wciela się w bohatera o imieniu Akito, który jako jeden z nielicznych zdołał przetrwać katastrofę. Musi się on sprzymierzyć się z upiornym detektywem o pseudonimie KK, który w niewyjaśnionych okolicznościach opętał jego ciało. W GhostWire: Tokyo możemy odkrywać legendarne miejsca, takie jak skrzyżowanie Shibuya czy wieża Tokyo Tower, które odwzorowano w niesamowity sposób z niezwykłą dbałością o szczegóły i z wykorzystaniem technologii nowej generacji.

W produkcji będziemy mieli okazję walczyć z istotami nadprzyrodzonymi, korzystając z połączenia możliwych do rozszerzenia mocy żywiołów oraz umiejętności łowcy duchów. Bohater biegle posługuje się łukiem, a za pomocą liny z hakiem zdoła dostać się na niemal każdy dach budynku. Akito włada również magią, dzięki której kontroluje cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień. Będziemy mieli nawet możliwość wznieść się ponad Tokio, korzystając ze swoich eterycznych zdolności. Fruwając nad ulicami miasta, możemy odkrywać nowe misje, a nawet zyskać przewagę nad przeciwnikami. Tytuł wykorzysta funkcje DualSense, ray tracing i dźwięk 3D. Akcję GhostWire: Tokyo ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP).

Dodatowo w GhostWire: Tokyo będzie można… głaskać wszystkie obecne w grze psy.

Głaskanie psa w GhostWire: Tokyo

Obszerny gameplay produkcji

Podczas niespełna 20-minutowego materiału wideo, który ujrzał światło dzienne wczoraj o godzinie 23:00, mogliśmy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o najnowszej grze studia Tango Gameworks. Oto on.

Zawartość edycji Deluxe

Gracze, którzy zamówią Ghostwire: Tokyo w przedsprzedaży przed 25 marca, otrzymają ekskluzywne przedmioty. Mianowicie będą to stroje dla bohatera gry – motocyklisty, Hannya i Shinobi, a także broń Kunai i pakiet ubrań Streetwear. Oprócz tego nabywcy edycji Deluxe będą mogli zagrać w tytuł trzy dni wcześniej, a dokładnie 22 marca. Oferta ta dotyczy wersji na PlayStation 5, a gracze PC-towi muszą nacieszyć się jedynie zwykłym wydaniem GhostWire: Tokyo.

Ghostwire: Tokyo – wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalne wymagania:

 • Procesor: Intel Core i7-4770K lub AMD Ryzen 5 2600
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1060 lub AMD RX 5500 XT
 • Pamięć RAM: 12 GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 20 GB (rekomendowany dysk SSD)
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Zalecane wymagania:

 • Procesor: Intel core i7-6700 lub AMD Ryzen 5 2600
 • Karta graficzna: Nvidia GTX 1080 lub AMD RX 5600 XT
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • DirectX: Wersja 12
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 20 GB (rekomendowany dysk SSD)
 • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)

Maciej Krause

Fan sprzętu komputerowego i technologii, który interesuje się wszystkim co z tymi zagadnieniami związane. Ponadto człowiek pełen nieposkromionej ambicji z ciekawością podchodzący do nowych wyzwań. W wolnym czasie stawia czoła bossom w grach wideo i nałogowo pokonuje kolejne kilometry na dwóch kółkach.
UWaga! Gorące informacje!