Battlefield 2042 otrzymał patch 1.0.0 oraz zwiastun 1. sezonu

Opublikowany w listopadzie 2021 roku Battlefield 2042, którego cechą szczególną była ilość błędów przewyższająca liczbę graczy, szybko okazał się być najtrafniejszym odzwierciedleniem wojny w historii serii. Tytułem pełnym pustych przestrzeni i przykrych doświadczeń, pozbawionym jakiejkolwiek radości i nadziei. Uodpornione już na krytykę studio DICE postanowiło jednak stanąć naprzeciw oczekiwaniom graczy, dlatego w zawrotnym tempie siedmiu miesięcy po premierze gry, zapowiedziało oficjalnie pierwszy sezon swojego najnowszego dzieła.

8 czerwca 2022
Na skróty
  • 9 czerwca rozpocznie się Godzina zero – pierwszy sezon gry Battlefield 2042.
  • Rozgrywka wzbogacona zostanie o nową mapę, specjalistkę oraz przepustkę bojową.
  • Tytuł otrzymał już patch 1.0.0, który usprawnił zabawę i wyeliminował wiele błędów.

Już 9 czerwca w grze Battlefield 2042 rozpocznie się oficjalny pierwszy sezon, który wzbogaci rozgrywkę o m.in. nową górzystą mapę oraz specjalistkę polskiego pochodzenia – Ewelinę Lis, której głównym celem życiowym będzie destrukcja wrogich pojazdów i obiektów latających. Studio DICE zdążyło w międzyczasie usprawnić również obecną wersję gry, dodając do niej patch 1.0.0.

Battlefield 2042 wychodzi z nieoficjalnej bety

W pakiecie aktualizacji 1.0.0 znalazły się głównie pomniejsze usprawnienia rozgrywki, ogólne naprawy błędów, poprawki animacji oraz trochę zmian w balansie. Pełna lista zmian pojawiła się na stronie poświęconej tytułowi.

Źródło: Youtube, Battlefield

Wybiła Godzina zero

Wraz z nadejściem pierwszego sezonu – prócz wspomnianej już nowej mapy i specjalistki – w grze pojawią się również nowe bronie i pojazdy, takie jak:

  • kusza Ghostmaker R10;
  • karabin wyborowy BSV-M;
  • wyrzutnia granatów dymnych;
  • wyposażone w technologię stealth śmigłowce bojowe RAH-68 Hurun oraz YG-99 Hannibal.
Źródło: Youtube, Battlefield

Gracze otrzymają też dostęp do przepustki sezonowej, podzielonej na wersje darmową oraz premium. Dzięki poziomom darmowym zdobędziemy najważniejsze elementy rozgrywki, wersja płatna obfita będzie natomiast w dodatki kosmetyczne, takie jak skórki, zawieszki na broń oraz masę innych niesamowitości, o których więcej dowiemy się ze strony opisującej przepustkę.

UWaga! Gorące informacje!