New World – premiera MMORPG od Amazona zostaje przesunięta

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o przesunięciu premiery Diablo Immortal, jeszcze wcześniej o obsuwach Icarusa i Kena: Bridge of Spirits. Dzisiaj musimy dorzucić do tej puli jeszcze New World.

5 sierpnia 2021

Jeżeli za przesunięciem premiery gry idzie chęć wprowadzenia odpowiednich zmian, to chyba jest to dobra decyzja. A właśnie taki powód podali twórcy New World, multiplayera RPG osadzonego w alternatywnym XVII wieku, po raz kolejny opóźniając moment wydania tytułu. Nie po raz pierwszy zresztą. New World, produkcja Amazon Games, było już przekładane trzykrotnie. Poprzednia data premiery ustalona została na 31 sierpnia, ale zgodnie z najświeższymi informacjami gra ma zadebiutować ostatecznie 28 września. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to właśnie wtedy znajdziemy ją na Steamie, bo docelową platformą tytułu są pecety.

New World zalicza kolejną obsuwę

Twórcy poinformowali o tej decyzji za pomocą Twittera, na którym odnieśli się do wcześniejszych zamkniętych testów beta gry i podziękowali wszystkim za udział, wsparcie oraz cierpliwość. Są oni w końcu świadomi, że to nie pierwsza obsuwa w przypadku ich gry. Przy okazji podzielili się informacjami dotyczącymi samych testów. Według statystyk więcej niż milion graczy spędziło wtedy w New World ponad 16 milionów godzin (późniejszy Tweet mówi nawet o liczbie 25 milionów), a ich opinie na temat rozgrywki stały się ważnymi wskazówkami dla osób pracujących nad tytułem. Następnym krokiem ma być etap poprawek, w trakcie którego twórcy pozbędą się bugów i poprawią znalezione błędy. Liczymy na to, że uda się to zrobić na 28 września, tak jak zapowiedziano.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!