fbpx

Naughty Dog pracuje nad kolejną grą. To raczej nie The Last of Us Part 3, a coś nowego

Od dłuższego czasu nie pojawiały się nowe informacje o produkcji gier przez studio Naughty Dog. Powstaje jedynie potencjalnie cross-genowa gra multiplayer w uniwersum The Last of Us. Nie została ona obecnie oficjalnie nazwana.

Wiceprezes studia Naughty Dog, Neil Druckmann, zdradził jednak, że prace nad kolejnym dużym projektem już zostały rozpoczęte. Dodatkowo warto zauważyć, że nadchodzący tytuł może nie być The Last of Us 3, a czymś zupełnie nowym.

Jakie są plany Naughty Dog na przyszłe produkcje?

Neil Druckmann wypowiedział się szeroko w wywiadzie dla Kinda Funny. Według niego studio Naughty Dog jest obecnie w bardzo dobrej sytuacji. Zespół może tworzyć dowolne gry i sequele, a przy tym nie ma żadnego nacisku ze strony PlayStation. Dzięki temu Naughty Dog bada zarówno całkowicie nowe IP, jak i kontynuacje istniejących serii.

Neil Druckmann na ten moment nie zdradza czym jest nowy projekt studia Naughty Dog, ale jest świadomy tego, jak bardzo gracze czekają, by kolejna odsłona The Last of Us się pojawiła. Wiceprezes wypowiadał się również o tym, jak konkretnie firma wybiera projekty, które będą później realizowane:

Pod koniec każdego projektu celowo badamy kilka różnych planów. Niektóre z nich mogą być sequelem, a inne nowymi pomysłami i wtedy naprawdę czujemy „gdzie leżą nasze pasje”. To jest ogień, który musi być podtrzymywany przez lata, bo jeśli wybierzesz zły projekt i wypalisz się z tego pomysłu, ponieważ nie byłeś nim tak bardzo zainteresowany dwa lata temu, przy czteroletnim projekcie, to masz duży problem.

Neil Druckmann, wiceprezes Naughty Dog

Według reakcji graczy czy serwisu TheGamer wiceprezes studia cały czas sugeruje, że Naughty Dog nie pracuje przy kontynuacji The Last of Us, a czymś zupełnie nowym. Studio może oczywiście odczuwać wypalenie, o którym wspomniał Druckmann. Już od lat Naughty Dog pracuje tylko przy serii The Last of Us oraz Uncharted. Próba podjęcia czegoś nowego nie byłaby w tym przypadku niczym niestandardowym.

Niedawno Druckmann wypowiedział się także na temat pierwszego sezonu serialu The Last of Us od HBO, który zbiera genialne opinie. Powstanie kontynuacja i to powinno cieszyć fanów marki. Dodatkowo studio stworzy port The Last of Us na PC z pomocą zewnętrznego zespołu Iron Galaxy.