Najnowszy Assassin’s Creed z błędną kategorią wiekową. Mirage grą tylko dla dorosłych?

Podczas prezentacji Assassin’s Creed Mirage wkradł się błąd, który zdziwił wydawców i graczy. Najnowsza część kultowej serii została oceniona jako gra tylko dla dorosłych, co uniemożliwiałoby wydanie jej na platformach Microsoftu, Sony oraz Nintendo.

13 września 2022
Na skróty
  • Podczas prezentacji Assassin’s Creed Mirage pojawiła się kategoria wiekowa oznaczająca że najnowszy tytuł jest grą tylko dla dorosłych.
  • Ubisoft potwiedził że jest to jedynie błąd, który zostanie naprawiony najszybciej jak to możliwe.
  • Tytuł nie otrzymał jeszcze klasyfikacji wiekowej ale z pewnością nie będzie to AO co obecnie jest rzadkością.

Ubisoft zaprzecza, że oceny, które można było zobaczyć w ten weekend przy prezentacji Assassin’s Creed Mirage, były wynikiem błędu. Zapowiedziana ostatnio najnowsza część kultowej już serii według pokazanych przy niej klasyfikacji wiekowych była grą tylko dla dorosłych. W obecnych czasach takie ocenianie jest rzadkością, a ostatnim tytułem z tym oznaczeniem zostało Hatred z 2015 roku.

Screenshot z gry
Źródło: Ubisoft

Ubisoft potwierdza poprawę klasyfikacji Assassin’s Creed Mirage

Na stronach sklepów oraz na samej prezentacji widniało logo AO, czyli +18 oraz opisy przemocy, krwi, treści seksualnych, częściowej nagości oraz realnego hazardu. Ubisoft zapewnia, że gra nie otrzymała jeszcze odpowiedniej klasyfikacji, a hazard, czyli w tym przypadku lootboxy, nie pojawi się w grze. Nie wiemy jednak, dlaczego taka ocena trafiła do oficjalnej zapowiedzi tytułu.

W obecnych czasach takie treści nie zdziwiłyby nikogo, jeśli jakiś tytuł by je zawierał. Problemem wydawców w tym przypadku nie jest sama ocena, a umowy licencyjne Microsoftu, Nintendo czy Sony. Według nich tytuły oceniane jako treści tylko dla dorosłych nie mogą trafić na ich platformy. Jeśli taka ocena by się utrzymała, nowy Assassin’s Creed Mirage nie pojawiłby się na PS5 oraz Xbox Series S/X.

UWaga! Gorące informacje!