fbpx

Nadchodzi Valiant Hearts: Coming Home, czyli pierwsza gra od Netflixa

Nadchodzi Valiant Hearts: Coming Home. Druga część serii powstaje we współpracy Ubisoftu i Netflixa.

Na skróty
  • Jednym z owoców współpracy między Ubisoftem a Netflixem jest Valiant Hearts: Coming Home.
  • Produkcja przedstawi historię Harlem Hellfighters, a do gry powrócą znajome postacie.
  • Warto pamiętać, że będzie to jedna z trzech gier mobilnych tworzonych dla streamingowego giganta przez francuskie studio.

Valiant Hearts to indyk studia Ubisoft Montpellier opowiadający historię rodziny i przyjaźni rozdzielonej przez I wojnę światową. Jego prosta grafika oraz działanie za pomocą symboliki pozwoliły na stworzenie jednej z najlepszych gier w branży. W czasie ostatniego Ubisoft Forward zapowiedziano współpracę między gamigowym gigantem a Netflixem. Jednymi z dzieci tego związku będą serial osadzony w świecie Assassin’s Creed oraz kontynuacja Valiant Hearts.

Valiant Hearts w wersji mobilnej na Netflixie

Od jakiegoś czasu głośno o próbie wejścia Netflixa do branży gier. Firma planuje stworzyć swój własny Game Pass w wersji mobilnej. Dodatkowo gigant ze Scott Valley ma w produkcji rozbudowaną grę RPG. W czasie The Game Awards 2022 przedstawiono zwiastun nadchodzącej gry Valiant Hearts: Coming Home, która na rynku pojawi się na początku 2023 roku jako pierwsza z trzech gier mobilnych tworzonych dla Netflixa. W produkcji, w którą zaangażowane jest także Old Skull Games, powróci również pies Walt. Sama historia opowie o Harlem Hellfighters, czyli o afroamerykańskiej jednostce piechoty z czasów I wojny światowej. W nowej historii ponownie pojawi się Freddie, którego to będzie szukać jego młodszy brat James. Powróci również medyczka Anna, a kolejnymi nowymi bohaterami będą brytyjski lotnik George oraz niemiecki nurek Ernst. Wszystkich połączy nie tylko piesek ale również jeden cel. Powrót do domu.