Nadchodzi PlayStation 5 Pro? Podobno twórcy gier mają już swoje egzemplarze

Czy Sony planuje niedługo upublicznić nowe wersje PlayStation 5? Jeden z leakerów sugeruje, że wiele producentów gier otrzymało już devkity, do których mogą dostosowywać swoje gry.

17 października 2022

O ulepszonej wersji PlayStation 5 ciągle nic nie wiemy. Jeżeli Sony chce pójść śladem PlayStation 4, która nowe wersje (Slim i Pro) otrzymała trzy lata po premierze podstawowej wersji, to zapowiedź ulepszonego next-gena może być tuż za rogiem. Dowodem popierającym te przypuszczenia może być fakt, że ponoć wiele studiów AAA mają już egzemplarze testowe.

Czy niedługo zobaczymy nowe wersje PlayStation 5?

Na to pytanie nie ma niestety konkretnej odpowiedzi. Sony ciągle milczy na temat nowych egzemplarzy PlayStation 5. Pojawiło się jednak światełko w tunelu. Jeden z uznanych leakerów o nicku Tez2 napisał na GTAforums, że większość studiów AAA otrzymała już devkity ulepszonych wersji lub otrzymają je z początkiem nowego roku.

wpis na GTAForum o nowych PS5
Źródło: GTAforums

Uwagę zwraca liczba mnoga, która pozwala przypuszczać, że nie mówił wyłącznie o PlayStation, ale niestety o ewentualnych ulepszonych Xboxach wiemy jeszcze mniej. Te jednak na pewno się pojawią, ponieważ Microsoft nie planuje raczej odpuścić rynku. Wracając, do Sony wjakiś czas temu Tom Henderson wspominał, że PlayStation 5 ma otrzymać zewnętrzny napęd. Co prawda ciągle czekamy na oficjalny komunikat Sony, ale może te beznapędowe wersje będą właśnie odpowiednikami Pro i Slim?

A jeżeli nie możecie się doczekać nowych konsol, to zobaczcie, jak jeden z Youtuberów sam złożył odchudzoną PlayStation 5.

Ustrzel grową okazję

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!