fbpx

Błąd w GTA Online pozwala hakerom uszkadzać konta użytkowników. Sypią się bany i kasowanie profili

Rockstar ma kolejne problemy. Przez błąd w zabezpieczeniach GTA Online hakerzy mogą zdalnie zmieniać twoje statystyki. To może poskutkować banem lub całkowitym usunięciem konta, ale jest sposób, by tego uniknąć.

W obecnym momencie wielu nowych graczy GTA Online rezygnuje z zabawy już na jej wczesnym etapie. Powodem są oszuści, którzy potrafią wyczyniać na serwerach prawdziwe cuda. Z tymi hakerami Rockstar boryka się niemal od początku istnienia sieciowej wersji ich kultowej produkcji. Teraz niektórzy nieuczciwi gracze wzięli sobie za cel innych użytkowników. Przez ich działania niewinne osoby mogą mieć blokowane konta.

Luka w zabezpieczeniach GTA Online

Oczywiście błąd dotyczy tylko wersji PC. Został on wykryty przez użytkownika, który na Twitterze nazwał się „Tez2”. Zwrócił on uwagę, że na wielu kontach oszuści zdalnie modyfikowali statystyki graczy. Oczywiście automaty Rockstar tajemnicze zmiany uznają za ingerencję samego właściciela, a to skutkuje blokadą lub całkowitym usunięciem profilu.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, „Tez2” zaleca granie wyłącznie przy uruchomionej zaporze antywirusowej albo nawet powstrzymanie się od uruchamiania GTA Online, dopóki problem nie zostanie naprawiony.

Problem nie dotyczy jedynie Grand Theft Auto

Dodatkowo na Reddit społeczność GTA Online może znaleźć przypięty post, w którym możemy przeczytać, że problem może nie występować jedynie w grze sieciowej i nawet tryb fabularny nie jest bezpieczny. Co więcej, w tym samym wpisie autorzy doradzają, żeby unikać wszystkich kont Rockstar, w tym tych dla Red Dead Redemption 2, bo w końcu lepiej dmuchać na zimne.

Panorama miasta w next-genowej wersji GTA 5
Źródło: Rockstar Games, Take-Two Interactive

Jeżeli jednak masz podejrzenia, że padłeś ofiarą tych oszustów, to „Tez2” zdradza jeden ze sposobów, które można wypróbować, by zresetować potencjalnie zmodyfikowane pliki. Musisz usunąć folder Rockstar Games ze swojego dysku, a następnie uruchomić grę, dzięki czemu dane profilu mają się odświeżyć. Gdy wszystko zawiedzie albo twoje konto zostało już zablokowane możesz napisać do supportu Rockstara z nadzieją, że ci pomogą.