fbpx

Nadchodzące premiery gier: Days Gone, Siege Survival, Frozenheim

Premiera dużego hitu z PS4, który został w końcu przeportowany na PC, oraz dwie interesująco wyglądające gry strategiczne – przyjrzyjmy się tytułom, jakie przyniesie najbliższy tydzień. Days Gone na komputery to zdecydowanie największy debiut, jednak warto zwrócić uwagę także na inne produkcje wychodzące w ciągu najbliższych dni.

Na skróty
  • Days Gone w końcu trafi na PC.
  • Na Steam pojawi się interesujący symulator władcy oblężonego miasta.
  • Wikingowie wciąż popularni – wczesny dostęp gry Frozenheim.

Premiera Days Gone – koniec z ekskluzywnością

Screenshot z gry Days Gone

Całkiem ciepło przyjęta gra od Bend Studios w końcu trafi na platformę Steam. W porównaniu do wersji na PS4 ma ona otrzymać szereg graficznych poprawek – m.in. lepsze cienie czy dokładniej przedstawione detale – a także ma być dostosowana do szerokokątnych ekranów. W grze sterujemy Deaconem, który musi przetrwać w opanowanym przez zombie świecie. Produkcja jest typową przygodową grą akcji, w której na otwartym świecie wykonujemy szereg różnorakich zadań fabularnych.

W innym artykule Doroty możecie zobaczyć gameplay z prologu Days Gone.

Data premiery: 18 maja 2021
Dostępne na: PC (oraz już od dłuższego czasu na PS4)

Premiera Siege Survival: Gloria Victis – jak przeżyć w oblężonym mieście

Grafika promocyjna z gry Siege Survival

Ciekawie zapowiadająca się produkcja, która ma pozwolić wcielić się w dowódcę oblężonego średniowiecznego miasta. Naszym celem będzie zapewnianie sobie zasobów, jakie pozwolą nam przetrwać, a także odpieranie ataków przeciwników. Gra ma mieć również elementy skradankowe, podczas których będziemy się starać zdobyć surowce, jednocześnie nie przyciągając uwagi wrogów. Twórcy obiecują również konieczność podejmowania trudnych decyzji mających wpływ na nasze szanse przetrwania.

Data premiery: 18 maja 2021
Dostępne na: PC

Premiera Frozenheim – wczesny dostęp RTS-a z wikingami

Screen z gry Frozenheim

Kolejna produkcja próbująca wpisać się w całkiem popularny ostatnio trend wikingów. Frozenheim to RTS, który mocno kładzie nacisk na budowanie i zaspokajanie potrzeb mieszkańców naszej wioski. Oprócz tego ważne będą także starcia z innymi grodami w okolicy. Podzielność uwagi między produkcję odpowiednich towarów a budowaniem silnej armii ma być kluczem do sukcesu w tej grze.

Więcej możecie dowiedzieć się z tekstu Doroty o Frozenheim.

Data premiery: 20 maja 2021 (wczesny dostęp)
Dostępne na: PC