Days Gone – prezentacja gameplayu na PC

13 maja 2021,
19:28
Dorota Żak

Do premiery Days Gone na PC pozostał niespełna tydzień. Zanim jeszcze zakupimy tytuł, mamy okazję przekonać się, jak w tej wersji będzie wyglądać gra, a to wszystko dzięki świeżo udostępnionemu gameplayowi.

Bohater gry Days Gone na motorze
Na skróty
  • Days Gone zadebiutuje w wersji na PC 18 maja tego roku.
  • W oczekiwaniu na premierę gry serwis GameSpot udostępnił 28-minutowy fragment zapisu rozgrywki.
  • Zobaczymy w nim, jak Days Gone prezentuje się na pecetach.

Jakiś czas temu Sony poinformowało w wywiadzie dla GQ Magazine o swoich planach tworzenia pecetowych wersji gier, które wcześniej były ekskluzywnymi tytułami na PlayStation. Po ciepłym przyjęciu Detroit: Become Human oraz Horizon Zero Dawn kolejna produkcja podążyła ich śladem. W efekcie już 18 maja będziemy mieli okazję sprawdzić, jak takie przenosiny na inną platformę sprawdziły się w przypadku postapokaliptycznego Days Gone.

Days Gone na PC – gameplay z prologu

Z okazji nadchodzącej premiery gry na PC serwis GameSpot podzielił się prawie półgodzinnym zapisem rozgrywki, w którym zobaczymy jej początek. Wprowadza on nas w świat, zapoznaje z bohaterami oraz podstawami mechaniki. Według komentarza do filmiku materiał przechwycono na komputerze z procesorem Intel Core i9-9900K, kartą graficzną GeForce RTX 2080 Ti i 32GB RAM. Cały gameplay znajdziecie poniżej.

Oczywiście do odpalenia gry nie potrzeba dokładnie takiego peceta, z jakiego korzystał GameSpot (szczegółowe wymagania sprzętowe znajdziecie w dedykowanym tekście). Warto też wspomnieć, że pecetowa wersja Days Gone otrzyma wsparcie dla monitorów ultrawide, kontrolerów i klawiatury z myszą, za to pozbawiona będzie Ray Tracingu oraz technologii DLSS (Deep Learning Super Sampling), co zostało potwierdzone na stronie Bend Studio. Niemożliwe będzie również przeniesienie zapisu gry z PlayStation 4 lub 5 na wersję PC. Gracze pecetowi zyskają jednak możliwość zdobywania osiągnięć w Days Gone oraz zabawy z trybem fotograficznym, który się w niej pojawi.

Grę można znaleźć na Steamie oraz w Epic Games Store, gdzie wciąż dostępna jest w przedsprzedaży w cenie 169 zł.