Frozenheim – zbuduj własną osadę w świecie wikingów

Sukces Valheim pokazuje, że ten rok jest rokiem wikingów. A nadchodząca premiera gry Frozenheim jeszcze bardziej potwierdza tę tezę.

10 marca 2021
Na skróty
  • W grze Frozenheim zbudujemy własną osadę wikingów.
  • Tytuł ma łączyć w sobie elementy strategii, budowania miasta i RTS-a.
  • Gra trafi do wczesnego dostępu 20 maja tego roku.

Frozenheim to polska produkcja niewielkiego studia Paranoid Interactive, łącząca w sobie strategię z elementami RTS i budowaniem miasta. I to nie byle jakiego miasta, bo w grze przeniesiemy się na mroźną północ, prosto do świata wikingów.

Co można robić w wiosce wikingów?

Budowanie i rozwijanie miasta będzie oczywiście najważniejszym, ale nie jedynym zadaniem, jakie stanie przed graczami Frozenheim. W nadchodzącej produkcji dostaniemy także możliwość atakowania innych lokacji, a do walki poślemy wojowników na statkach lub w pieszych oddziałach, przy okazji odkrywając nowe tereny. Swoje postępy uwiecznimy w trybie fotograficznym, jaki został przygotowany.

W grze ważne będzie gromadzenie surowców, które wykorzystamy później do wytwarzania przedmiotów i rozbudowy osady. Nie możemy też zapomnieć o nordyckich bogach – budowa świątyń i szukanie błogosławieństw w starożytnych miejscach kultu zapewni nam ich przychylność.

Kiedy zagramy?

Gra trafi do wczesnego dostępu 20 maja tego roku i będzie można znaleźć ją na Steamie. Od tego momentu twórcy dają sobie sześć miesięcy na dokończenie całości, dodanie brakujących elementów i rozszerzenie zakresu rozgrywki. Liczą, że pierwsi gracze pomogą im przez wyrażenie swojej opinii na temat tytułu.

Na etapie wczesnego dostępu Frozenheim będzie się skupiał na swobodnej rozgrywce i trybie wieloosobowym. Dopiero na premierę przewidzianą na 2022 rok otrzyma pełną kampanię dla jednej osoby.

Zimowa osada w grze Frozenheim
Frozenheim Źródło: Steam

Frozenheim – jakie wymagania sprzętowe?

Do zagrania w nową produkcję Paranoid Interactive nie będziemy potrzebowali niesamowicie mocnego sprzętu. Wiemy to ze strony gry na Steamie, na której pojawiły się już minimalne wymagania Frozenheim. Prezentują się one następująco:

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Dual Core 3.2 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660, Radeon R7 265 lub jej odpowiednik z 2GB RAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 3 GB
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!