COLORFUL wprowadza laptopy dla graczy wyposażone w RTX 3050 Ti

Colorful to marka, która słynie przede wszystkim z niereferencyjnych kart graficznych. Producent zdecydował się jednak rozszerzyć asortyment o komputery mobilne dla graczy wyposażone między innymi w GPU RTX 3050 Ti.

18 lutego 2022
Na skróty
  • Colorful wprowadza na rynek laptopy gamingowe wyposażone w procesory Intela 12. generacji oraz karty NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti.
  • Konstrukcja jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: Pine Blue oraz Mist Grey.
  • Komputer wyposażono w autorski system chłodzenia o nazwie Storm Blade 2.0.

Colorful X15 XS oferuje procesor 12. generacji Intela oraz układ graficzny NVIDII z rodziny RTX 30. Ciekawie prezentuje się również wykończenie sprzętu, które jest dość charakterystyczne i raczej rzadko spotykane w tego typu urządzeniach.

Colorful X15 XS – specyfikacja techniczna

Producent umożliwia użytkownikom dobranie procesora, oferując wariant z Core i5-12500H lub Core i7-12700H. Z całą pewnością obie jednostki zaoferują co najmniej zadowalającą wydajność w większości tytułów.

GPU GeForce

Układ graficzny to, jak już zostało wspomniane, RTX 3050 Ti. Całość dopełnia matryca Full HD z odświeżaniem na poziomie 144 Hz. Na pokładzie nie zabrakło również szybkiego dysku M.2 operującego na magistrali PCIe 4.0.

Wygląd oraz budowa

Gamingowa maszyna od Colorfula jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: Pine Blue oraz Mist Grey. Rozmiar ekranu to standardowe 15,6 cala, jednak marka chwali się zastosowaniem wąskich ramek, które nie tylko ładnie wyglądają, ale również zwiększają dostępną przestrzeń.

Wygląd laptopa Colorful X15 XS

Za efektywne odprowadzanie ciepła odpowiada autorska technologia nazwana Storm Blade 2.0. Chłodzenie bazuje na czterech rurkach cieplnych oraz dwóch wentylatorach. Ponadto konstrukcja została wyposażona w wiele otworów wentylacyjnych. Klawiatura w tym modelu oferuje podświetlenie RGB, a waga urządzenia zamyka się na 1,9 kg.

Krystian Ławniczak

Wielki fan tematyki hardware, który w szczególności uwielbia wszystko, co wiąże się z overclockingiem i chłodzeniem. Wolną chwilę lubi poświęcić dobrej książce, a w sytuacji najwyższej wagi nie odmawia pomocy z wadliwym sprzętem. Oprócz obcowania z komponentami lubi rozwijać się także w innych dziedzinach iT i wbrew pozorom, siłownia nie jest mu obcym miejscem.
UWaga! Gorące informacje!