Ms. Marvel – pierwszy zwiastun serialu o Kamali Khan od Marvela

Opowieści o dorastających nastolatkach posiadających bujną wyobraźnię nie są być może niczym szczególnym w świecie seriali, jednak, zgrabnie przedstawione, mogą stanowić świetną rozrywkę. Swoich sił w stworzeniu właśnie takiej historii próbuje również Disney, prezentując nam Ms. Marvel, produkcję, która stanie się częścią czwartej fazy Marvel Cinematic Universe.

15 marca 2022
Na skróty
  • Ms. Marvel, kolejny serial należący do MCU, otrzymał dzisiaj pierwszy zwiastun.
  • Opowie on o nastoletniej fance Avengersów i Kapitan Marvel, która również otrzymuje supermoce.
  • Serial obejrzymy 8 czerwca 2022 na Disney+.

Kolejny superbohaterski serial Marvela zamiast pokazywać nam losy znanych już herosów, skupi się na nowej bohaterce, która dopiero debiutuje w produkcjach aktorskich (choć możemy znać ją już z animacji, gier wideo i, przede wszystkim, komiksów). Chodzi oczywiście o kryjącą się pod pseudonimem Ms. Marvel Kamalę Khan. Jest to z pozoru typowa nastolatka: ma swoje pasje i obsesje – jest wielką fanką Avengersów, a w szczególności Kapitan Marvel – myśli o chłopakach i wydaje jej się, że nigdzie nie pasuje. Wszystko oczywiście zmienia się, kiedy dziewczyna zyskuje supermoce i sama może zostać bohaterką jak swoi idole. Nie trzeba chyba dodawać, że okaże się to znacznie trudniejsze, niż się to wydaje.

Ms. Marvel – data premiery, liczba odcinków i inne istotne informacje

Podobnie jak inne produkcje Disneya wchodzące w skład Marvel Cinematic Universe (choćby zbliżający się wielkimi krokami Moon Knight), Ms. Marvel trafi na platformę Disney+. Serial oficjalnie wlicza się do czwartej fazy MCU, a jego premierę zaplanowano na 8 czerwca 2022 roku. Pierwszy sezon to zaledwie sześć odcinków, tak jak w przypadku Lokiego czy Hawkeye’a, żeby wymienić tylko niektóre z wydłużającej się wciąż listy produkcji Disneya.

W główną rolę w Ms. Marvel wcieli się Iman Vellani. Serial ma najwyraźniej służyć jako wprowadzenie postaci do uniwersum, bo Kamala Khan pojawi się również w zapowiedzianym na 2023 rok filmie The Marvels, gdzie oprócz niej na ekranie zobaczymy Carol Danvers aka Kapitan Marvel oraz Monicę Rambeau.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!