fbpx

KOTOR 2 niedługo trafi na Switcha. Znamy datę premiery

28 maja 2022,
18:33
Mateusz Skowron

Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords jest kolejną grą, która (prawie) doczekała się swojego portu na handhelda Nintendo.

Walka Jedi z Sithem
Na skróty
  • Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords ukaże się na Nintendo Switch 8 czerwca 2022 roku.
  • Port otrzyma przerywniki filmowe w jakości HD, poprawione tekstury UI i podniesioną ogólną rozdzielczość produkcji.
  • Jako DLC do gry trafi The Sith Lords Restored Content Mod.

Gier, książek, seriali i całego mnóstwa innych adaptacji Gwiezdnych Wojen przez ostatnie kilkadziesiąt lat wyszło mrowie, z czego jedną z ważniejszych serii – zwłaszcza dla fanów interaktywnej rozrywki – jest bez wątpienia Knights of the Old Republic. Pierwsza część została zapamiętana za świetne ukazanie realiów Starej Republiki i legendarny plot twist fabularny, a dwójka tylko kontynuowała założenia poprzedniczki, ocierając się o egzystencjalne rozważania dotyczące filozofii zarówno Jedi, jak i Sithów.

Sith w pozycji bojowej
Źródło: Trailer KOTOR 2

Ten sam KOTOR 2, tylko na mniejszym ekranie

Od dłuższego czasu pierwsza część serii znajduje się już w bibliotece gier dostępnych na konsoli Nintendo, jednak fani z wytęsknieniem oczekiwali jej kontynuacji. Modlitwy i narzekania zostały wysłuchane. Premiera gry została zaplanowana na Nintendo Switch 8 czerwca 2022 roku.

Port ma zapewnić cutscenki w jakości HD, poprawione tekstury interfejsu, a także podniesioną rozdzielczość całej produkcji. Po tylu latach Knights of the Old Republic II bez swojego The Sith Lords Restored Content Mod – czyli fanowskiego patcha wprowadzającego wycięte z pierwowzoru misje i lokacje brzmi jak niepełna gra, dlatego studio Aspyr pomyślało także o tym. Jako DLC zostanie wydana właśnie ta brakująca zawartość.