Gracze po raz ostatni zawalczą na DreamHacku w Warcraft III o tytuł Mistrza ESL Pro Tour

Gracze Warcraft III przeżyją w grudniu niezapomniane zakończenie roku 2021, kiedy ESL Gaming zorganizuje pierwszy od prawie dwóch lat międzyregionalny turniej WC3. Będzie to pamiętny finał dla wszystkich fanów gry, ponieważ po turnieju EPT WC3 rozgrywki w tym tytule zostaną zakończone.

13 października 2021

Zawody te są częścią ESL Pro Tour: Warcraft III od 2020 roku. Coroczne Mistrzostwa WC3 połączyły dawne dziedzictwa Blizzarda, wydarzeń z serii DreamHack i ESL, aby zapewnić wizytówkę graczom i fanom WC3 na całym świecie. Podczas gdy pandemia wstrzymała turnieje międzyregionalne w ostatnich miesiącach, społeczność WC3 może teraz wyczekiwać ekscytującego końca roku 2021, gdy 16 graczy zbierze się w Sztokholmie na grudniowe zawody WC3 Championship.

O tytuł ostatniego Mistrza ESL Pro Tour WC3 oraz nagrody w wysokości 130 000 dolarów gracze będą walczyć w studiu LAN. To ostatnie Mistrzostwa WC3 DreamHack, które oznaczają koniec ESL Pro Tour: Warcraft III. Turniej nie powróci w 2022 roku.

2021 DreamHack Warcraft III Championship zakończy serię turniejów

Przed DreamHack WC3 Championship odbędzie się DreamHack WC3 Open: Winter, który rozpocznie się 6 października i na który będą się składać turnieje regionalne dla Azji, Europy i obu Ameryk. Gracze z największą liczbą zdobytych punktów zakwalifikują się do DreamHack Warcraft III Championship.

„Po wspieraniu i budowaniu społeczności WC3 przez ponad dwie dekady, jesteśmy zaangażowani w to, aby to finałowe wydarzenie było tak wyjątkowe, jak to tylko możliwe” – powiedział Shaun Clark, Director of Product Management w ESL Gaming. „Zapewniając pierwszy międzyregionalny turniej LAN od czasu Anaheim w lutym 2020 roku, mamy okazję zakończyć ten rok ekscytującymi Mistrzostwami WC3 zarówno dla graczy, jak i fanów na całym świecie”.

„Ciągły wpływ Warcraft III na współczesną scenę esportową jest nieoceniony” – powiedział Sam Braithwaite, dyrektor Global Esports w Blizzard Entertainment. „ESL wykonało fenomenalną pracę, świętując to dziedzictwo przez ostatnie dwa lata ESL Pro Tour. Nie możemy się doczekać, aby być świadkami podsumowania tej współpracy podczas DreamHack Championship, i z podekscytowaniem czekamy na rozwój sceny w rękach organizacji na całym świecie”.

Źródło: Blizzard, ESL

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!