fbpx

CD Projekt ogłasza długofalową strategię, współzałożyciel rezygnuje z roli CEO

CD Projekt przedstawił plany dotyczące wszystkich rozwijanych projektów! Ambitna, długofalowa strategia firmy obejmuje tytuły z uniwersów Wiedźmina i Cyberpunka 2077. Wraz z informacjami na temat nadchodzących produkcji pojawiło się także oświadczenie współzałożyciela CD Projekt – Marcin Iwiński rezygnuje z roli CEO w spółce.

Na skróty
  • CD Projekt przedstawił długofalową strategię, w ramach której ogłoszonych zostało pięć oddzielnych produkcji.
  • Wśród zapowiedzianych projektów o nazwach: Orion, Polaris, Canis Majoris, Sirius i Hadar trzy dotyczą uniwersum Wiedźmina, a jeden to kolejny tytuł na licencji Cyberpunka 2077.
  • Oprócz informacji związanych z CD Projekt Strategy Update pojawiło się także ogłoszenie współzałożyciela firmy, Marcina Iwińskiego, który rezygnuje z pozycji szefa rady nadzorczej wraz z końcem roku.

Rodzimy gigant w przemyśle gier wideo zasypał nas dziś wyjątkowo ważnymi informacjami. W ramach CD Projekt Strategy Update zostały upublicznione plany dotyczące wszystkich rozwijanych przez firmę projektów! Fanów z pewnością ucieszy fakt, że większość zapowiedzianych tytułów dotyczy legendarnych uniwersów przedstawionych w grach polskiego dewelopera. Strategia wygląda obiecująco – firma oficjalnie ogłosiła prace nad pięcioma oddzielnymi inicjatywami.

Pełną, piętnastominutową prezentację CD Projekt Strategy Update można zobaczyć na kanale firmy na YouTube. W materiale przedstawiciele firmy opowiadają nie tylko o przyszłości, ale także o największych osiągnięciach i rozwoju spółki z ostatnich osiemnastu miesięcy.

Strategia CD Projekt – Wiedźmin, Cyberpunk i nowe uniwersum

Orion to kryptonim kolejnej gry ze świata Cyberpunka 2077, która ma przenieść franczyzę na kolejny etap i rozwinąć potencjał uniwersum.

Pod nazwą Polaris kryje się zapowiedziana niedawno następna część Wiedźmina. CD Projekt zasugerował też już wcześniej, możemy liczyć na więcej odsłon serii. Teraz wiemy, że tytuł będzie początkiem nowej sagi, która ma składać się z trzech gier AAA.

Canis Majoris to również pełnoprawna, ale oddzielona od sagi Polaris wiedźmińska produkcja. Projekt będzie rozwijany przez zewnętrzne studio, w skład którego wejdą deweloperzy serii Wiedźmin.

Studio The Molasses Flood we wsparciu CD Projekt przygotowuje z kolei osadzony w wiedźmińskim uniwersum tytuł o kryptonimie Sirius. Gra ma różnić się od dotychczasowych odsłon serii, a oprócz kampanii dla jednego gracza będzie oferowała także rozgrywkę wieloosobową.

Ostatni z wymienionych w ogłoszeniu projektów to Hadar – kompletnie nowa, stworzona od podstaw produkcja, która aktualnie znajduje się  na bardzo wczesnym etapie rozwoju. CD Projekt pracuje nad podstawami oryginalnego uniwersum, które dołączy do Wiedźmina i Cyberpunka w portfolio firmy.

Marcin Iwiński rezygnuje z roli CEO CD Projektu

To jednak nie koniec ważnych informacji od CD Projektu. Razem ze szczegółami strategicznymi pojawiło się oświadczenie współzałożyciela spółki, Marcina Iwińskiego, który ogłosił, że wraz z końcem roku rezygnuje z pozycji CEO firmy. Nie oznacza to jednak, że całkowicie odchodzi z CD Projektu. Iwiński wciąż będzie jednym z głównych udziałowców, a także ma zamiar wspierać działania zarządu i angażować się w proces kreatywny przy tworzeniu gier.

List Marcina Iwińskiego dotyczący rezygnacji z roli CEO