Wiedźmin 4 to dopiero początek? CD Projekt zdradza część swoich planów

Redzi potwierdzają, że nowa gra z uniwersum Wiedźmina to dopiero początek. Geralt spędził na szlaku aż trzy tytuły i dwa dodatki i być może nowy pogromca potworów wcale nie będzie miał mniej pracy.

8 września 2022

O tym, że Redzi pracują nad Wiedźminem 4, wiemy już od jakiegoś czasu. Twórcy zaznaczali już, że kolejna gra z wiedźmińskiego uniwersum będzie elementem zupełnie nowej sagi, a teraz te słowa zostały potwierdzone. CD Projekt ma bowiem w planach więcej niż jedną odsłonę Wiedźmina.

Nowa saga w uniwersum Wiedźmina

Zgodnie z wypowiedzią Pana Adama Kicińskiego, która padła podczas ostatniego raportu finansowego, obecnie Wiedźmin 4 w jest w fazie preprodukcji, ale zespół nie zamierza na tym poprzestać. Saga z Geraltem posiadała trzy odsłony, które okazały się wielkimi hitami, więc w nowej opowieści również planują stworzyć więcej niż jeden tytuł.

Uśmiechnięty Geralt

Obecnie w CD Projekt pracuje 730 deweloperów, z których znaczna część skupia się na rozszerzeniu do Cyberpunk 2077, ale coraz większa grupa przykłada rękę do nowego Wiedźmina. Niestety pierwsza odsłona nowej sagi nadal jest w fazie preprodukcji, więc nim usłyszymy jakiekolwiek informacje o kolejnych grach minie zapewne kilka lat.

Bartosz Sobolewski

Niby z Torunia, ale nie stary piernik. Fan czarnego humoru i gier komputerowych, które pozwalają oderwać się od szarości rzeczywistości. Napędza go czarna kawa na przemian z energetykami. Dzielnie aktualizuje newsroom, a czasem uraczy was ciekawostkami o mechanikach gier albo sławnych osobach.
UWaga! Gorące informacje!