fbpx

Monument Valley w wersji na PC trafia na Steama

12 lipca 2022,
21:26
Dorota Żak

Zapowiedziany pod koniec maja zestaw Monument Valley: Panoramic Collection trafił dzisiaj do sprzedaży. W tej wersji znanej nam już gry twórcy wprowadzili do niej kilka usprawnień, które przystosują ją do pecetów.

Lokacja z gry Monument Valley

Do tej pory z dwoma częściami Monument Valley od studia Ustwo Games mogliśmy zapoznać się na urządzeniach mobilnych. Pierwsza odsłona tej przygodowej łamigłówki porównywanej ze względu na styl graficzny i złudzenia optyczne do prac M. C. Eschera trafiła w ręce graczy w 2014 roku, kolejna w 2017. I choć gdzieś po drodze pojawiły się nawet plany przełożenia tytułu na film – w 2018 podano do wiadomości, że ma zająć się tym wytwórnia Paramount Pictures – na wersję pecetową musieliśmy trochę poczekać. Od dzisiaj jednak możemy cieszyć się również nią.

Monument Valley – co nowego dla graczy pecetowych?

W celu przystosowania tytułu do rozgrywki na komputerach osobistych twórcy gry przede wszystkim dostosowali ją do ultraszerokich monitorów oraz zadbali, aby sterowanie za pomocą klawiatury i myszki nie sprawiało nikomu problemów. Efekty ich pracy możemy podziwiać w Monument Valley: Panoramic Collection, zestawie, który zawiera obie produkcje Ustwo Games wraz ze wszystkimi dodatkami. Zakupimy go na Steamie, gdzie pojawił się już z dzisiejszą datą i aktualnie dostępny jest z 15-procentową zniżką od regularnej ceny. Premierze Monument Valley w wersji pecetowej towarzyszył oczywiście krótki zwiastun, jeszcze raz przypominający nam, jak ładnie prezentuje się ta gra.