Rain World: Downpour – więcej ślimakotów w nowym DLC

21 stycznia 2023,
02:01
Kaja Piaścik

Prawie sześć lat po premierze przygodowa platformówka Rain World od studia Videocult otrzymała DLC Downpour. W rozszerzeniu czeka pięć grywalnych slugcatów i nowe tryby gry.

Spearmaster, jeden z nowych ślimakotów w DLC Downpour do Rain World

Dokładnie pięć lat po wydaniu Rain World Videocult i Akupara Games zapowiedziały, że survivalowa platformówka dostanie pierwsze DLC. 19 stycznia dodatek o nazwie Downpour wreszcie trafił do sprzedaży. Świeża zawartość obejmuje przede wszystkim pięć grywalnych ślimakotów o unikatowych umiejętnościach, a także kilka trybów rozgrywki.

Premierze rozszerzenia towarzyszył zwiastun prezentujący nowe rodzaje slugcatów oraz klimatyczne środowiska, jakie możemy już zwiedzić w Rain World: Downpour.

DLC Downpur do Rain World – co nowego w grze?

W Downpour przywita nas jeszcze większy i bardziej nieprzyjazny świat. Rain World rozrósł się o dziesięć rozległych regionów pełnych nieznanych wcześniej potworów i zjawisk pogodowych. Jeszcze cięższe warunki sprawiły, że wyewoluowały również ślimakoty. Mamy teraz do wyboru pięć nowych typów slugcatów, z których każdy ma wyjątkowe umiejętności, historię i styl gry.

Spearmaster może strzelać włóczniami z ogona, a pacyfistyczny Saint z użyciem języka wykonuje podniebne akrobacje. Rivulet oddycha pod wodą i z łatwością pokonuje trudny teren, wojowniczy Artificer to specjalista od ładunków wybuchowych, zaś Gourmand przetrwa za sprawą swoich… kulinarnych talentów.

DLC obejmuje również cztery nowe tryby rozgrywki. Oprócz kooperacji dla maksymalnie czterech osób mamy również opcję wypróbować Challenge Mode ze specjalnymi poziomami o rosnącym poziomie trudności oraz Expedition Mode wrzucający gracza w przypadkowe miejsce w grze z najtrudniejszymi wyzwaniami do pokonania. Będziemy mieć też okazję spokojnej eksploracji świata w Safari Mode. Tryb pozwoli przejąć kontrolę nad innymi stworzeniami i bawić się środowiskiem.

Rain World wraz z DLC Downpour jest dostępny na PC na Steamie, PlayStation oraz Nintendo Switch.