Rain World – zapowiedź nowego DLC Downpour

29 marca 2022,
23:08
Kaja Piaścik

Dokładnie pięć lat po premierze Rain World studio Videocult wraz z Akupara Games poinformowały o planowanym dodatku do survivalowej platformówki o ślimakocie. Na kanale dewelopera na YouTube pojawił się trailer nowego DLC.

Slugcat i jedno ze stworzeń z gry Rain World
Na skróty
  • Pojawiła się zapowiedź Rain World: Downpour.
  • Dodatek wprowadzi m.in. pięć nowych rodzajów slugcatów oraz dwa tryby rozgrywki (Challenge oraz Safari).
  • DLC nie ma jeszcze dokładnej daty premiery.

Rain World powiększy się wkrótce o nowe, pełne niebezpieczeństw terytoria. Jedną rzecz wiemy na pewno – walka o przetrwanie nie będzie łatwa. Dodatek Downpour zapowiada nadciągającą ulewę, a wraz z nią różnorodnych przeciwników i kolejne tajemnice, które będziemy mogli odkryć w nieprzyjaznych, ale zachwycających wizualnie środowiskach. W udostępnionym przez Videocult materiale widzimy pierwsze fragmenty ewoluującego świata.

Rain World: Downpour – co znajdziemy w DLC?

Wiemy już, że rozszerzenie będzie obejmowało ponad 1000 pomieszczeń w dziesięciu premierowych regionach, a także dwa tryby rozgrywki: Challenge Mode, czyli serię wyzwań o rosnącym poziomie trudności, oraz pozwalający na bezpieczną eksplorację ekosystemów Safari Mode. Gracze będą mieć szansę zmierzyć się z nieznanymi dotąd gatunkami drapieżników zamieszkujących świat Rain World, ale również spróbować gry nowymi odmianami ślimakota. Czekać na nas będzie pięć nowych slugcatów o zróżnicowanych umiejętnościach, w tym przystosowany do życia w wodzie The Rivulet oraz ekspert w dziedzinie pirotechniki, The Artificer.

Prace nad rozszerzeniem ciągle trwają – nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Wszystkie aktualizacje dotyczące Rain World: Downpour będą pojawiać się na bieżąco na Steamie, zainteresowanym polecamy zatem już teraz dodać DLC do listy życzeń, by nie przegapić nowości z krainy ślimakotów.