Polski rynek wzbogacony o nowe dyski gamingowe Plextora – seria M9PE!

Polscy dystrybutorzy sprzętu komputerowego morele.net i x-kom.pl dodały do swojej oferty nowe dyski SSDE firmy Plextor – seria M9Pe.

21 marca 2018

Nowe dyski zostały zaprojektowane w technologii 3D NAND, jako pierwsze w historii firmy. Udostępnione zostały trzy wersje: M.2 przeznaczona dla laptopów, M.2 z radiatorem dla PC, a także opcja zabudowana w adapterze PCI-Express.

Plextor zapakował do nośników zaawansowaną 64-warstwową pamięć flash 3D NAND, a także wspierany własną technologią kontroler Marvell 88SS1093. System ten optymalizuje pracę pamięci podręcznej. Wydajność sprzętu również zapowiada się bardzo obiecująco, bo sekwencyjny odczyt/zapis osiąga kolejno do 3200/2100 MB/s a losowy odczyt/zapis sięga do 400 000/300 000 IOPS. Dyski te zostały zaprojektowane do celów e-sportowych zapewniając mniejsze opóźnienia i 20% szybszy rozruch niż w napędach SATA.

Plextor M9PEY

Zamknięty jest w w obudowie umożliwiającej podłączenie sprzętu do starszych płyt głównych, poprzez slot PCI-express. Ma wbudowany radiator odpowiadający za odprowadzanie ciepła. obudowa posiada też diody LED sygnalizujące pracę dysku. Cena w zależności od pojemności od 580 do 1790 złotych.

Wygląd dysku Plextor M9PEY
Źródło: Plextor

Plextor M9PEG

Dysk M.2 w formacie 2280 obudowany radiatorem. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie sprzętu. Cena od 485 do 1700 złotych.

Dysk SSD - Plextor M9PEG
Źródło: Plextor

Plextor M9PGN

Przeznaczony do komputerów przenośnych, nie posiada na wyposażeniu radiatora. 512 GB dostępny na morele.net za około 840 złotych.

Dysk Plextor M9PGN
Źródło: Plextor

Średni czas pomiędzy awariami (MTBF) serii jest nie krótszy niż 1,5 mln godzin, a producent daje na swój sprzęt 5 lat gwarancji.

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!