Polski rynek wzbogacony o nowe dyski gamingowe Plextora – seria M9PE!

Polscy dystrybutorzy sprzętu komputerowego morele.net i x-kom.pl dodały do swojej oferty nowe dyski SSDE firmy Plextor – seria M9Pe.

21 marca 2018

Nowe dyski zostały zaprojektowane w technologii 3D NAND, jako pierwsze w historii firmy. Udostępnione zostały trzy wersje: M.2 przeznaczona dla laptopów, M.2 z radiatorem dla PC, a także opcja zabudowana w adapterze PCI-Express.

Plextor zapakował do nośników zaawansowaną 64-warstwową pamięć flash 3D NAND, a także wspierany własną technologią kontroler Marvell 88SS1093. System ten optymalizuje pracę pamięci podręcznej. Wydajność sprzętu również zapowiada się bardzo obiecująco, bo sekwencyjny odczyt/zapis osiąga kolejno do 3200/2100 MB/s a losowy odczyt/zapis sięga do 400 000/300 000 IOPS. Dyski te zostały zaprojektowane do celów e-sportowych zapewniając mniejsze opóźnienia i 20% szybszy rozruch niż w napędach SATA.

Plextor M9PEY

Zamknięty jest w w obudowie umożliwiającej podłączenie sprzętu do starszych płyt głównych, poprzez slot PCI-express. Ma wbudowany radiator odpowiadający za odprowadzanie ciepła. obudowa posiada też diody LED sygnalizujące pracę dysku. Cena w zależności od pojemności od 580 do 1790 złotych.

Wygląd dysku Plextor M9PEY
Źródło: Plextor

Plextor M9PEG

Dysk M.2 w formacie 2280 obudowany radiatorem. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie sprzętu. Cena od 485 do 1700 złotych.

Dysk SSD - Plextor M9PEG
Źródło: Plextor

Plextor M9PGN

Przeznaczony do komputerów przenośnych, nie posiada na wyposażeniu radiatora. 512 GB dostępny na morele.net za około 840 złotych.

Dysk Plextor M9PGN
Źródło: Plextor

Średni czas pomiędzy awariami (MTBF) serii jest nie krótszy niż 1,5 mln godzin, a producent daje na swój sprzęt 5 lat gwarancji.

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!