fbpx

Moder doda Twojego kota do Stray, ale kolejka jest długa

1 sierpnia 2022,
20:40
Mateusz Skowron

Moda na Stray zdaje się tylko rosnąć, na co wskazuje zainteresowanie nie tylko graczy, ale i moderów. Jeden z nich, kryjący się pod pseudonimem NorskPL, postanowił na zlecenie użytkowników edytować model kota tak, by przypominał ich prawdziwego pupila.

Zmodowany kot w Stray
Na skróty
  • Stray, gra o cyberpunkowym kocie zdobywa coraz większą popularność.
  • Moder NorskPL postanowił zacząć zbierać zamówienia na przygotowanie modeli kotów na wzór prawdziwych pupili graczy.
  • Ze względu na ogromne zainteresowanie projektem, moder zaczął pobierać opłaty za swoją pracę, to jednak nie zwolniło tempa napływania zleceń.
  • Moder z powodu zbyt dużej popularności postanowił wstrzymać przyjmowanie nowych zleceń do 15 sierpnia 2022 roku.

Sezon na Stray trwa w najlepsze. Cyberpunkowy kot nieoczekiwanie stał się hitem, a na samym Steamie stał się najlepiej ocenianą grą 2022 roku. Mająca swoją premierę 19 lipca na PC, PS4 i PS5 produkcja zainteresowała nie tylko graczy, ale też moderów, którzy próbują swoich sił w zapewnianiu dodatkowej rozrywki fanom ich bujnej wyobraźni.

Roxie, łaciaty kot
Źródło: Nexus Mods

W Stray zagrasz własnym kotem

Użytkownik o pseudonimie NorskPL postanowił zaskarbić sobie serca wszystkich kociarzy i zaproponował, że dzięki swoim umiejętnością przeniesie kocich pupili wprost do wirtualnego świata zaprezentowanego w Stray. Pomysł ten okazał się tak pupularny, że moder postanowił zacząć pobierać opłaty za przygotowanie puszystych awatarów, jednak to nie ostudziło apetytu graczy. Aktualnie cena za taką usługę zależy od stopnia skomplikowania futerka zwierzęcia, jednak ze względu na ilość zamówień moder musiał wstrzymać ich przyjmowanie do 15 sierpnia. Serwis Gamespot skontaktował się z moderem w tej sprawie, który skomentował ją następująco:

Ludzie zaczęli pisać do mnie na Nexusmods, czy mogę dodać do gry takiego a takiego kota. Potem sami zaczęli mi płacić za wykonaną pracę.

NorskPL

Moder dodaje, że został „przytłoczony hordą kociarzy”, stąd decyzja o tymczasowym wstrzymaniu przyjmowania zleceń. W przyszłości NorskPL planuje zakupić dodatkową wtyczkę Gfur Pro do Unreal Engine 4, która pozwoli mu w jeszcze większym stopniu ingerować w futro kociego protagonisty.